Yapay Zekanın Gelişiminden Zarar Görmek İstemiyorsan Online İş Kur!

 

Bir süredir online iş modelleri üzerine çalışma yapmak istiyor, fakat hala bu konuda bir adım atamadıysan 2018 senin için en doğru zaman olabilir.

Neden 2018 en doğru zaman?

Şu anda teknoloji çok ileri bir seviyeye gelmiş durumda. Kripto paralar dünyayı etkisi altına almaya başladı. İnsanların Mars’a yerleşebilmesi için önemli adımlar atılıyor. Nesnelerin interneti ve yapay zeka teknolojileri kendini kabul ettirdi. Ve Suudi Arabistan ürettiği insan görünümlü robota Sophia ismiyle vatandaşlık verdi.

Teknoloji bu kadar ilerlemişken, insanların iş seçimlerinde değişiklik olmaması mümkün mü?

 

Mesela bundan 10 yıl önce SEO uzmanı diye bir meslek yoktu. Sosyal medya uzmanı, ya da mobil uygulama geliştiricisi meslekleri de yoktu… Kimse markasını büyütmek için bu mesleklerin uzmanlarına ihtiyaç duyacağının farkında değildi.

 

Uzmanlar nasıl son 10 yılda mesleklerde değişim olduysa, aynı şekilde yıllar geçtikçe mesleklerde çok önemli değişikliklerin olacağını öngörüyor. Örneğin; uzmanlar işçi sınıfının ortadan kalkacağını öngörüyor. Endüstri 4.0 ile birlikte artık robotlar işçi sınıfının yaptığı işleri yapmaya başlayacak. Ve ofis çalışanlarının birçoğu işsiz kalacak.

Çünkü yapay zeka onların işini üstlenecek, üstelik çok daha az bir maliyetle…

Dolayısıyla patronlar robotları çalıştırmak isteyecek.

Ama kendi işin varsa, kendi şirketini döndürebiliyorsan bundan herhangi bir zarar görmeyeceksin.

Tam da bu noktada online iş modellerinin ne kadar değerlendiğini göreceğiz. Zaten bunu şimdi de görüyoruz. Artık insanlar ofise giderek patronlar için kölelik yapmaktan hayıflanmaya başladı.

Çoğu beyaz yakalı daha büyük işler peşinde koşmak istiyor, ama bir türlü bu cesareti ve donanımı kendinde bulamıyor. Halbuki milyonlarca insanın içinde ne cevherler var.

NOT: Bunları beyaz yakalıları küçümsediğim anlamına gelmesin. Her meslek saygıyı hak eder. Ben de her meslek grubuna saygı duyuyorum.

Ama önümüze çıkan gerçekleri de göz ardı edemeyiz. Her geçen gün yaptığın işin değeri daha da azalacak. Yapay zeka yaptığın işleri devralacak ve belki de sana para kazanabileceğin bir iş kalmayacak.

Kısa vadede olur mu bilemem ama ileride bunların gerçekleşeceği kesin.

Peki, bu noktada nasıl kendini bu risklerden sıyırırsın?

Yaptığın mesleğin her geçen gün daha fazla para kazandırmasını nasıl sağlarsın?

Benim aklıma güzel bir cevap geliyor:

 

“Kendi Online İşini Kurarak!”

 

 

Bu şekilde şimdiden gelecek iş hayatın için önemli bir adım atabilirsin. En basitinden bir ürünü al sat yaparak kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

Kendin bir ürün üretip onu satabilirsin.

Ya da ürün üretmene ve herhangi bir yerden tedarik etmene gerek kalmadan, başkalarının ürünleri pazarlayabilirsin. Buna biz satış ortaklığı ismini veriyoruz.

Kendi online işini kurmak istiyorsan fakat yeni bir ürün üretmek veya ürün alıp satmak sana zor geliyorsa, satış ortaklığı kazanç modeli senin için iyi bir fırsat olabilir.

Bu işte ilk etapta az para kazanırsın, çünkü sistemin oturması biraz zaman alır. Ama bu kazanç modelinin en güzel yanı her geçen ay kazancının bir önceki aya göre artmasıdır.

Her geçen gün sistem daha fazla ziyaretçi çekmeye ve daha çok satış yapmaya başlar.

Dolayısıyla sen de her geçen gün online kazancını biraz daha arttırmış olursun. Üstelik bu kazanç modelinde sistem oturduktan sonra senin fazla bir iş yapmana gerek kalmaz.

Kurmuş olduğun altyapı sen gece uyurken bile otomatik olarak satış yapmaya devam eder.

Hatırlarsan yazıya ilk başladığımda yapay zekanın hayatımıza yavaş yavaş nasıl dahil olduğundan bahsetmiştim.

Bu teknolojiyle birlikte artık internetten pazarlama teknikleri de başka bir boyut kazanmaya başladı.

Yapay zeka bu alanda da kendini gösteriyor. Ve internet pazarlamasının gücü daha da artıyor.

Örneğin;

Müşterilere bir ürün satmak istediğinde onlarla iletişim kurmak zorundasın, öyle değil mi?

Müşteriyle iletişim kurmanın satışları ne kadar arttırdığından herkes haberdar… İşte, tam da bu noktada işin içine yapay zeka giriyor.

Bundan 8-10 yıl sonra belki de bütün konuşmayı senin yerine yapay zeka yürütecek. Müşterinin ihtiyaçlarını anlayıp ona anında yanıt verecek. Mesela şu anda, gece uyurken müşterinin sorduğu bir soruya yanıt veremezsin.

Ama yapay zeka bunu yapabilir. Şu anda basit seviyede yanıtlar verilebiliyor. Ama yıllar sonra yapay zeka müşterilerle tıpı bir insan konuşuyormuş gibi konuşabilecek, ve anında etkili pazarlama teknikleriyle satışı kapatabilecek.

Konuyu biraz dağınık anlatmış olabilirim. Ama şimdi birkaç cümlede olayı toparlayacağım.

Eğer beyaz yakalı (işçi, ofis çalışanı) olarak kalmaya devam edersen, yapay zekanın gelişiminden dolayı her geçen gün mesleğinin elinden gitme ihtimali artacak. Ama kendi online işini kurar ve pazarlama stratejilerine gelişen yapay zekayı entegre edersen her geçen gün kazandığın paranın miktarı artacak.

Üstelik işini kaybetme gibi bir derdin de olmayacak.

Sana sormak istediğim soru şu:

Gelişen bu yapay zeka teknolojisinden zarar görüp mesleğini kaybedenler grubunda mı yer almak istiyorsun?

Yoksa yapay zekanın nimetlerinden faydalananlar grubunda mı?

Ben ortada duracağım diyemezsin. İlla ki bir tarafta yer alman gerekecek. Birileri bundan zarar görecek, birileri bundan kazanç sağlayacak.

Burada kararı tabi ki kendin vereceksin. Ama benim sana tavsiyem bir an önce online iş kurma konusunda adım atmaya başlasan iyi olur.

Bundan bir zarar görmezsin, aksine bu işten çok karlı çıkarsın. Umarım her şey gönlünce olur.

Yazımı beğendiysen paylaşım butonlarına tıklamadan lütfen burayı terk etme. =) Görüşürüz…

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!