WordPress Blog Kurmanın En Önemli Avantajlarını Anlatıyorum!

 

WordPress dünya üzerinde kullanılan en popüler web sitesi geliştirme platformudur. Dünya üzerindeki web sitelerinin %27’si Worpress kullanılarak kurulmuştur. Sağladığı birçok avantaj nedeniyle bu kadar çok tercih edilmektedir.

Bu avantajlar nelerdir?

  • Kodlama bilgisinin gerekmemesi
  • Kolay kurulum
  • Sayısız tema ve eklenti seçeneği
  • Basit admin paneli
  • Google tarafından sevilmesi
  • Elegant tasarım

WordPress sunduğu platformla, kodlama bilgisine sahip olmadan insanların kolay ve hızlı bir şekilde profesyonel web siteleri kurabilmesine olanak sağlamıştır. Birçok teknoloji devinin ve haber sitesinin altyapısı da WordPress’tir.

Dünya üzerindeki popülerliği bu kadar artmışken, insanlar tarafından bu kadar tercih ediliyorken, neden sen de web sitesi kurmak için wordpress altyapısını tercih etmeyesin?

Ne zamandır web sitesi kurmanın planlarını yapıyor fakat bunu nasıl yapacağın konusunda kararsız kalıyorsan birazdan vereceğimiz açıklayıcı bilgileri dikkatle oku. Şimdi WordPress’in sunduğu avantajları anlatmaya başlayalım.

 

#1 Programlama Dillerine Hakim Olmana Gerek Yoktur

 

Web sitesi sahibi olmak geçmiş zamanda bir lükstü. Sadece yazılım konusunda bilgili kişilerin ve firmaların web sitesi vardı. Fakat zamanla içerik yönetim sistemleri ortaya çıktı ve tabi ki starımız WordPress insanların kalbini kazandı.

HTML, CSS, PHP, JavaScript, JQuery gibi programla dillerine hakim olmadan, kısacası yazılımcı olmana gerek kalmadan web sitesi kurmak istiyorsan bunun yolu WordPress’ten geçiyor.

Ama yine de en azından HTML ve CSS konusunda birazcık bilgin olursa işin daha kolay olur. Kodlamayla uğraşmadan, oldukça profesyonel web siteleri kurmak istiyorsan bunun yolu WordPress’ten geçiyor.

 

#2 WordPress Web Sitesi Kurmak Oldukça Kolaydır

 

WordPress içerik yönetim sistemini kurmak oldukça kolaydır. Bunun için WordPress’in kendi sitesine giderek indirme işlemini başlat.

İndirmek için tıkla.

WordPress dosyalarını indirdikten sonra satın almış olduğun hostingin CPanel’ine FileZilla programı üzerinden bağlan.

Daha sonra da WordPress dosyalarını “public_html” klasörünün içine bırak. Tarayıcıya domain ismini yazarak kurulum işlemini başlat.

Başlık, Cpanel üzerinden oluşturmuş olduğum veri tabanı bilgilerini girerek kurulum işlemini tamamla.

WordPress’i kurmak işte bu kadar basit…

 

#3 Her İhtiyaca Uygun Sayısız Tema ve Eklenti Seçeneği Vardır

 

Kişisel blog sitesi, kurumsal şirket sitesi, online alışveriş sitesi ya da bir affiliate marketing sitesi…

Hangisine ihtiyacın olursa olsun, WordPress bu ihtiyaçlarının hepsine kolayca cevap verebilir.

O kadar çok tema ve eklenti mevcut ki her sektöre, her projeye uygun bir web sitesini kolayca kurabilirsin.

 

#4 Kullanması Kolay Bir Admin Paneline Sahiptir

 

Sitene içerik eklemek, eklenti ve tema yüklemek gibi işlemleri en hızlı şekilde yapmana imkan sağlayan bir admin paneli sunar. Hem tasarım hem işleyiş hem de kodlama açısından yapmak istediğin tüm değişiklikleri bu admin paneli üzerinden yapabilirsin.

 

#5 WordPress Google Arama Motorunun Sevdiği Bir Altyapıdır

 

Bir web sitesi kurduktan sonra Google sıralamalarında 1. sayfaya çıkmak için gereken çalışmaları yapmazsan kurduğun web sitesini sadece sen ziyaret edersin. SEO (Arama motoru optimizasyonu) ismini verdiğimiz çalışmayı kaliteli bir şekilde yapman gerekiyor.

Sitene kaliteli içerikler girerek, Google’ın bu içeriklerini indeksleyip arama sonuçlarında 1. sayfada hatta 1. sırada çıkarmasını sağlayabilirsin. WordPress kullanırsan SEO konusunda avanajlı olursun. Çünkü Google WordPress ile kurulan siteleri daha kolay indeksler.

Ayrıca bir SEO eklentisi (Yoast SEO) kullanarak Google’ın sitendeki içerikleri arama sonuçlarında daha doğru ve daha düzgün bir şekilde çıkarmasını sağlayabilirsin.

 

#6 WordPress Temaları Siteye Elegant Görünüm Kazandırır

 

Temalar o kadar şık tasarlanmıştır ki, kurduğun hemen her web sitesi çok şık görünür. Kodlama bilgisine sahip olmadam bu kadar şık web siteleri kurmanı sağlayan etken temalardır.

İleride sitenin ihtiyaçlarına göre kolayca tema değişikliği yapabilir, ücretli temalar ile sitene daha profesyonel bir görünüm kazandırabilirsin.

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!