Satış Ortaklığında Nasıl Başarısız Olunur? – 3 Önemli Sebep

 

Dünya üzerinde kendini ispatlamış milyonlar kazanmış satış ortakları mevcut. Eğer bu sektörle ilgiliysen Russell Brunson, Pat Flynn gibi ünlü satış ortaklarını az çok duymuşsundur.

Duymadıysan da bu adamlar hakkında kısaca bilgi vereyim. Bu iki adam ve daha nicesi yurtdışında aylık 120 bin dolardan fazla kazanıyor.

Russell ise kendine ait bir yazılım üretti ve şu anda çok daha fazlasını kazanarak adını büyük girişimciler arasına yazdırmış durumda.

Bu adamların ortak özelliği şu:

Satış ortaklığı sektörüne 10 yıldan fazla zaman harcadılar. Ve gelişen internet dünyasıyla birlikte inanılmaz bir para hacmine ulaşan e-ticaret sektöründe kendilerini ispatladılar.

Türkiye’de de bu iş başarılı bir şekilde yürütülmeye başladı. Bunların örnekleri bizleriz. Hayatımızı bu işi yaparak kazanıyoruz. Ve kazanmaya da devam edeceğiz.

Ben inanıyorum ki ileride Türkiye de satış ortaklığı sektöründe ABD’nin ulaşmış olduğu potansiyele erişecek. İnternet üzerinden kazanç sağlayan bir sürü insan olacak. Ve bu insanlar kazandıklarını sermaye yapıp daha da büyük projelere yelken açacak. Belki de buradan sağladıkları kazançlarla büyük girişimler yapan milyon dolarlık girişimciler yetişecek.

Bu işin güzel yanı bu zaten. Bu sektörden kazandığın paraları kendi büyük fikirlerini hayata geçirmek için kullanabilirsin.

Ama önce bu sektörde başarısız olan birçok insanın yaptıklarını yapmamayı öğrenmen gerekiyor. Çünkü birazdan söyleyeceğim hatalara düşersen, hiçbir zaman başarılı bir satış ortağı olamazsın. Bu sektörden hayatını idame ettirebilecek kadar kazanç elde edemezsin.

Eğer bu hatalardan uzak durur, işin inceliklerini öğrenir ve kararlılıkla alt yapını kurma çabalarını sürdürürsen, 2-3 yıl içinde sana binlerce TL kazandıracak bir satış ortaklığı altyapısına sahip olabilirsin.

 

Satış Ortaklığı Yapmak İsteyenlerin Yapmaması Gereken Hatalar:

 

#1 Satış Ortaklığının Basit Bir İş Olduğunu Düşünürsen Başarısız Olursun!

 

satış ortaklığı kolay mıdır

 

Kimilerinin kafasında internet üzerinden kazanılan paranın kolay para olduğuna dair inançlar var. Bu kesinlikle doğru değil. İnternet üzerinden kolay para kazanılmaz, beyin gücüyle ve alın teriyle zor para kazanılır.

Satış ortaklığının kolay yapılabilir bir iş olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Kimse sana internet üzerinden evinin rahatlığında para kazanma fırsatını altın tepsiyle sunmaz. Sen tırnaklarınla kazıyarak internet üzerinden kazanç sağlayabileceğin bir altyapı kurarsın.

Satış ortaklığı mantığı basit olmasına rağmen pratikte zor bir iştir. Ciddiyetle çalışman gereken bir sektördür. İşini ciddiyetle yapmıyorsan, bu işin basit bir iş olduğunu düşünüp savsaklıyorsan asla başarılı olamayacaksın. Burada oyun oynamıyoruz.

 

#2 Web Sitesi Kurmadan Forumlarda ya da Facebook’ta Satış Ortaklığı Yapmaya Çalışırsan Başarısız Olursun!

 

 

Bu işin temelinde web sitesi kurmak yatıyor. Eğer web siteleri kurmadan, bu web sitelerine kaliteli içerikler girmeden satış ortaklığı yapmaya çalışıyorsan başarılı olma ihtimalin %0.

Satış yapacağın müşterileri %90-95 oranında Google üzerinden bulursun. Tabi ki sosyal medya çalışmaları da yaparsın ama gelen trafiğin çok büyük bir kısmı arama motorundan gelir.

Yani başarılı affiliate sitelerinin istatistikleri bu şekildedir.

Sağda solda ayak üstü tanıtımlar yaparak bu işte başarılı olamazsın. Birçok ürünü tanıtan kaliteli içeriklerle donatılmış web siteleri kurman gerekli

 

#3 Çok Sayıda Kalitesiz İçeriğin Olacağına Az Sayıda Kaliteli İçeriğin Olsun!

 

kaliteli içerik ve satış ortaklığı

 

İnternete girdiğinde okurken hiçbir şey anlamadığın ya da kalitesiz bir üslupla yazıldığı için seni siteyi terk etmeye zorlayan bir sürü makaleyle karşılaşabilirsin. Sen bu hataya asla düşmemelisin.

Bir sitede 60 tane özensiz yazılmış makale olacağına 30 tane kaliteli, gerçekten zaman harcanarak yazılmış makale olsun.

Ancak bu şekilde Google sıralamalarında yükselip ziyaretçi çekebilir, ziyaretçileri makalelerin sonunda yönlendirdiğin ürünlerin satın almaya ikna edebilirsin.

“Satış ortaklığı sitemize gelen ziyaretçileri tanıttığımız ürünü satın almaya ikna etmektir.”

Bunu da ancak kaliteli, özen göstererek yazdığın içeriklerle başarabilirsin.

Bu 3 kurala uyarsan satış ortaklığı sektöründe başarıyı yakalayabilirsin.

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!