İnternet üzerinden yüksek sermayeye ihtiyaç duymadan, fazla harcama yapmadan kazanç elde etmeye başlamak mümkün. Satış ortaklığı kazanç modeli kolay ve pratik bir şekilde online kazanç sağlamayı mümkün hale getiriyor.

Dünya üzerinde olduğu kadar Türkiye’de de birçok girişimcinin ilgisini çeken bu kazanç modeli ile birçok kişi hayatını evinden çalışarak kazanıyor. Şimdi satış ortaklığı sisteminden nasıl para kazanıldığını daha detaylı anlatmak istiyorum.

İlk önce satış ortaklığı sistemini kısaca açıklarsak; satış ortaklığı sistemi internet üzerinden bir ürünün veya hizmetin satılmasında aracı olmak ve bu satış üzerinden komisyon almak anlamına gelir. Diyelim ki; sporcular için protein tozu ürünü var. Bu protein tozunu tanıtarak satışında aracı olursan yaptığın satış başına komisyon kazanırsın.

Bu komisyonu ürün sahibi verir.

Son yıllarda internet üzerinden çok iyi kazançlar sağlamanın yollarından biri olan satış ortaklığı hem güvenilir bir sistem hem de evinin rahatlığında işe gitme derdi olmadan para kazanma imkânı sunuyor. Sistemi iyi bir şekilde işler hale getirdikten, altyapını otomatik satış yapacak seviyeye getirdikten sonra bu işten güzel kazançlar elde etmeye başlayabilirsin.

Satış ortaklığı kazanç modeli sayesinde hem ürün sahipleri daha çok satış yaparak kazancını katlar. Hem de satış ortakları yaptığı satış başına komisyon kazanarak düzenli bir gelir elde eder.

 

Satış Ortaklığı Sistemini Biraz Açıklayalım!

 

İnternet üzerinden satış ortaklığı ile para kazanmak için en önemli kural odaklanmak ve çaba göstermektir. Bu işe odaklanır ve düzenli olarak çalışmaya devam edersen bir süre sonra elinde otomatik satış yapan bir altyapı olur. Ve bu altyapı sana ömrünün sonuna kadar para kazandırır.

Satış ortaklığı sistemine girmek için ilk adım, bir satış ortaklığı ağına üye olmaktır. İlk ve en önemli adım budur. Burada dikkat etmen gereken nokta güvenilir ve satış ortaklarına değer veren bir ağa kaydolmaktır.

 

Satış ortaklığı ağlarına kaydolmak için ne kadar para ödenir?

 

Bazı ağların üyelikleri 20-30 TL olmasına rağmen birçoğu ücretsizdir. Yani kaydolmak için satış ortaklarından para talep edilmez. Eden ağlar da zaten sembolik rakamlar ister.

Kaydolduktan sonra bu ağ üzerinde bulunan ürünler arasından bazılarını seçme aşamasına geleceksin. Tanıtacağın ürünlere karar vererek çalışmalarını bu yönde yapman gerekiyor. Ürünleri seçtikten sonra sistemden her ürün için ayrı bir link talep edeceksin. Bu linkler sayesinde sistem satışların senden gelip gelmediğini anlayabilecek. Bu linklere satış ortaklığı linki adını veriyoruz. Satış ortaklığı linki ile gelen ziyaretçileri ürünün satış sayfasına yönlendireceksin. Satış sayfasına giden ziyaretçi ürün için ödeme yaparsa komisyon kazanacaksın. Bu sistemde başarılı olabilmek için doğru ürünlerin seçilmesi çok önemlidir. Kaliteli ve doğru ürünler üzerine kusursuz bir altyapı kurarak yüksek satış oranları elde edebilirsin.

Ürünlerin tanıtımını yaparken dikkat etmen gereken çok önemli bir nokta var.

Ürünlerin satış sitesine her zaman odaklı trafik göndermelisin.

 

Odaklı trafik nedir?

 

Tanıttığın ürünün konusuyla ilgilenme potansiyeli olan ziyaretçi kitlesine odaklı trafik denir.

Mesela tenis ile ilgili bir ürünü para kazanma bloglarında tanıtarak satman mümkün değildir. Bunun yerine, sadece tenis konusunu anlatan bir blog kurarak sitene konuyla ilgilenen %100 odaklı bir trafik çekebilir, bu şekilde çok iyi satış oranları yakalayabilirsin. Seçmiş olduğun ürünün pazarlaması için ücretsiz veya ücretli bir web sitesi kurman şart. Satış ortaklığının gerektirdiği olmazsa olmaz beceri yazarlıktır. Çünkü müşterileri satış ortağı olduğun ürün hakkında özgün ve dikkat çekici yazılar yazarak bulursun. Yazacağın kaliteli ürün tanıtım makaleleri sayesinde Google arama motoru üzerinden birçok müşteri bulabilirsin.

 

Satış Ortağı Olduğun Ürünü Sosyal Medyada Tanıt!

 

Sosyal medya pazarlama açısından çok büyük bir güç ve araçtır. Bunu doğru ve etkin kullanarak tanıttığın ürünleri satın alacak birçok müşteri bulabilirsin.

Satış ortağı olduğun ürün veya hizmetin tanıtımı için sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmanı tavsiye ederim. Bunun için forumlara yazılar yazabilir, Facebook sayfaları kurabilirsin. Bu şekilde ürünle ilgilenen hedef kitleye doğrudan ulaşman çok daha kolay olacaktır. Facebook, twitter, instagram gibi platformları mümkün olduğunca aktif kullanmaya çalış.

 

Sana son bir uyarım var… Bunu kulağına küpe yap!

 

Satış ortaklığı sisteminde sabırlı olmak çok önemlidir. Çünkü bu işte sabrın uzun vadede sana kazanç olarak geri dönecek. Bu sistemde genel olarak ilk kazanç 2 veya 3 ay içerisinde gelmeye başlar. Ancak ücretli reklam stratejisiyle 1 gün içinde de satış yapılabilir. Bu işe başlayacaksan bunları dert etmemelisin.

Çünkü bu iş uzun vadeli bir yatırımdır. Para kazanması biraz zaman alır. Ama bir kere kazanmaya başladığında sistem otomatik olarak işleyeceği için sana çalışmadan bile para kazanma imkanı sağlar. Satış ortaklığı sisteminden nasıl para kazanılır konusunda anlattıklarımı beğendiğini umuyorum. =) Blogumu takip etmeye devam et…

 

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!