Satış Ortaklığı Kazanç Sisteminde Satış Ortaklarına Neden Para Ödenir?

Bu yazımızda satış ortaklarına neden para ödendiğinden ve sistemin işleyiş mantığından bahsedeceğim. Böylece satış ortaklığı iş modelindeki kazanç mantığını kavramış olacaksın.

Hazırsan başlayalım!

Satış ortaklığı sistemini oluşturan 2 temel unsur vardır:

  • Satış Ortakları
  • Ürün Sahipleri

Ürün sahipleri kendi e-kitap, videolu eğitim gibi dijital ürünlerini hazırlar.

Bu kişilerin uzmanlık alanı ürün üretimidir. Bir konu hakkında e-kitap hazırlayan ürün sahibi bu ürünü satış ortaklığı hizmeti sunan şirketin pazaryerine ekler.

Ve buradaki ödeme altyapısını kullanarak ÜRÜNLERİNİ İNTERNET ÜZERİNDEN SATMAYA BAŞLAR.

Ama ürün sahiplerinin bir eksiği vardır: Ürün Tanıtımı ve Pazarlama

Çünkü bu baştan sona uzmanlık gerektiren bir konudur. Bir kişinin ürün hazırlaması demek, onu pazarlayabileceği anlamına gelmez. Çoğu ürün sahibi hazırladığı ürünü pazarlama konusunda yetersiz kalır.

Bu nedenle satış ortaklarının tanıtım ve pazarlama becerilerine ihtiyaç duyar. Çünkü satış ortakları bu işin uzmanıdır. Ürün sahibi olmadığı için kendini bu konuda geliştirmiştir.

Ürün hazırlamakla uğraşmayı değil, ürünlerin tanıtımını yapmayı tercih etmiştir.

Bu nedenle ürün sahipleri ürününü tanıtmak ve daha çok kazanç elde etmek için satış ortaklarından yardım alır.

Satış ortaklığı sistemi aslında bir reklam kanalıdır. Satış ortaklarına da ürünlerin reklamını yaptığı için para ödenir. Ama burada önemli bir nokta vardır.

Satış ortağı yaptığı reklamların işe yaradığını ispatlamalıdır. Bu nedenle komisyon satış gerçekleştiği zaman verilir.

Yapılan tanıtımlar sonucunda gerçekleşen satışlarda son yönlendiren kişiye bakılır. Müşteriyi satışa kim ikna etmiş? Satışın gerçekleşmesindeki esas faktör kim?

Sistem tarafından satışın gerçekleşmesini sağlayan kişi tespit edilir. Ve komisyon ona verilir.

 

Ürün Sahipleri Neden Satış Ortaklığı Reklam Modelini Kullanır?

 

 

Bunu anlamak için önce diğer reklam kanallarını inceleyelim. Örneğin ürün sahiplerinin facebook, Google adwords gibi ücretli reklam kanallarında tanıtım yaptığını düşünelim.

Ürün sahibi bu reklam kanallarına ürünlerini satabilmek için ücret ödüyor. Fakat vereceği paranın karşılığını alacağı da kesin değil. Bu işin sonunda zarar da edebilir.

Üstelik reklam için ciddi bir bütçe ayırmak zorundalar. Bunu yapmadıkları zaman zaten kar edemezler.

O nedenle bu reklam kanalları hem yüksek bütçe gerektiriyor hem de riskli…

Fakat satış ortaklığı reklam kanalını kullanarak bu olumsuzlukların önüne geçmiş oluyor.

Ürün sahibi ürünlerinin reklamını yapan satış ortaklarına satış gerçekleştiği zaman komisyon ödeyerek hem reklam bütçesi ayırmaktan hem de risk almaktan kurtuluyor. Çünkü satış gerçekleşmezse satış ortağına yaptığı reklam için para ödemeyecek.

Tüm bu avantajlar ürün sahiplerini bir satış ortaklığı ağına kaydolmaya teşvik ediyor. Satış gerçekleştikçe reklam ücretini ödüyor bu şekilde risk almamış oluyor.

Bu durum sadece ürün sahipleri için değil aynı zamanda satış ortakları için de avantajlı…

Çünkü ürün sahipleri satış ortaklarının dikkatini çekebilmek için ORTALAMA %50 HATTA %75’E VARAN YÜKSEK KOMİSYON ORANLARI teklif ediyor.

Bu şekilde hem ürün sahipleri hem de satış ortakları tatmin edici kazançlar elde ediyor.

Satış ortaklığı, kendi başına bir meslek. Ve her meslekte olduğu gibi, bu meslek de bilgi, emek ve tecrübe gerektiriyor.

Bu sektörden kazanç sağlamaya başlamak istiyorsan özellikle web sitesi kurulumu, blog yazarlığı ve dijital pazarlama konularında kendini geliştirmelisin.

Bir satış ortağı olarak ürünlerin tanıtımını yapabilmek için bu becerilere sahip olman gerekiyor. Unutma, tanıttığın ürünleri satın alacak tüm müşterileri internet üzerinden bulacaksın.

Dolayısıyla online platformlarda nasıl pazarlama yapıldığını tüm ayrıntılarıyla öğrenmek zorundasın. Ve bunlar bir anda öğrenilecek şeyler değil. Yavaş yavaş, aşama aşama ilerleyerek emin adımlarla kendi satış ortaklığı altyapını kuracak ve bu sektörden kazanç elde etmeye başlayacaksın.

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!