Satış Ortaklığı Kazanç Modeliyle İlgili Uyarılar!

Satış ortaklığı, ürün sahibi olmaya gerek kalmadan e-ticaret yapabilmemize imkan sağlayan bir online kazanç modelidir. Dünya üzerinde bu kazanç modelini uygulayan milyonlarca kişi olmasına rağmen ülkemizde bu kazanç modeli çok az kişi tarafından bilinmektedir.

 

Amacım bu yazı ve ileride yazacağım tüm yazılar sayesinde bu kazanç modelini insanlara anlatmak. Bu konuda iddialıyım çünkü konuya hakimim. 5 yıldır düzenli olarak online pazarlama, satış ve kazanç modelleri konusunda kendimi geliştiriyorum.

 

Bu konuda sahip olduğum ciddi bir bilgi birikimi ve tecrübe var. Bu nedenle yazıyı daha dikkatli bir şekilde okursan sevinirim. =)

 

Satış ortaklığı kazanç modeliyle ilgili bir şeyler anlatmaya çalışan Türkçe sitelere göz attığımda şu tarz ifadeler görüyorum:

 

“Satış ortaklığı yapmaya başla ve kısa sürede binlerce lira kazan.”

 

“Satış ortaklığı yaparak internetten kolayca para kazanabilirsin.”

 

Gibi bu işten kolay para kazanıldığını söyleyen ifadeler sürekli karşıma çıkıyor.

 

Bu tarz ifadeleri gördüğümde anlıyorum ki, bu kişiler satış ortaklığı konusunda yeterli deneyime sahip değil ve bu işten doğru düzgün para da kazanmıyor.

 

Çünkü konunun uzmanı olsaydı bu işten kolay para kazanılmadığını bilirdi. O nedenle kolay para kazanma hevesiyle bu işlere gireceksen, hiç boşuna girme.

 

Bu sektör kendi başına bir meslek ve bu meslekte de tıpkı her işte olduğu gibi kolay para kazanılmıyor. Bu meslek de emek, zaman ve yatırım gerektiriyor.

 

Satış Ortaklığı İşinde Başarılı Olmanın Sırlarını Açıklıyorum!

 

 

Bu işte başarılı olmanın birinci kuralı bilgiye aç olmaktır. Büyük ihtimalle şu anda kaliteli içeriklerle donatılmış bloglar kurma, online satış ve pazarlama konularında pek bilgi sahibi değilsin. Ve internetten nasıl satış yapılır bilmiyorsun.

 

Bu konularla ilgili bilgi sahibi olmadan bu mesleği yapamazsın. Bu konuda kendini geliştirebilmek için kendine zaman tanımalısın.

 

Bunun yanında yeni başlayan satış ortaklarının yaptığı ölümcül bir hata konusunda seni uyarmak istiyorum:

 

Diyelim ki belli bir seviyeye geldin ve satış ortaklığı yapmaya başladın. Tanıtım yapmak amacıyla bir ürün seçtin ve bu ürünü tanıtmak amacıyla İlk bloğunu kurdun.

 

Bu bloğa tanıtım yazıları ekleyeceksin. Ürünün satış sayfasındaki yazıyı bire bir kopyalayıp bloğuna yerleştirdin. Çünkü bu kolayına geldi. Neden sıfırdan bir tanıtım yazısı yazacaksın ki?

Zaten hazır yazılmışı var.

 

Diye düşünüp hiç emek harcamadan iş yapmaya çalıştın. Üzgünüm yaptıkların hiçbir işe yaramayacak.

 

Kolay yoldan iş yapmaya çalıştın, ürünün konusuyla ilgili araştırma yapıp sonrasında ürünü tanıtan özgün bir içerik yazmaya üşendin. Ve satış ortaklığı kariyerin daha başlamadan sona erdi.

 

Bu işte başarının en önemli kuralı:

 

“ÖZGÜN İÇERİK ÜRETMEKTİR!”

 

Çünkü başka bir sitede bulunan içeriği kendi sitene kopyaladığında Google arama motoru bunu fark eder ve bloğunu arama sonuçlarında alt sıralara düşürür. Hatta belki de bloğunu arama motoru sonuçlarından tamamen kaldırır.

 

Bu şekilde bloğuna Google üzerinden nasıl ziyaretçi çekebilirsin ki?

 

Kolay yoldan iş yapacağım diye;

 

Sana en çok para kazandıracak, bu ücretsiz ziyaretçi kaynağını ortadan kaldırdın. Bu işten düzenli kazanç sağlamanın sırrı Google üzerinden elde edeceğin ücretsiz trafiktir. Kopya içerikler yüzünden ceza alır ve bu trafik kaynağını kaybedersen kendi topuğuna sıkmış olursun.

 

Ve asla bu işten düzenli kazanç sağlayamazsın.

 

Diyelim ki özgün içerik yazmaya karar verdin. Kendi yazdığın özgün tanıtım yazılarıyla seçtiğin ürünü tanıtacaksın.

 

Peki, sadece özgün içerik yazmak bu işten kazanç elde etmek için yeterli mi?

 

HAYIR!

 

Sadece özgün içerik yazmak yeterli olmaz. Bunun yanında hazırladığın içeriğin kaliteli olması gereklidir. Akıcı cümlelerle okuyucuya kaliteli bilgiler sunmayan bir içeriğin, özgün olsa bile değeri yoktur.

 

Amaç her zaman okuyucuya sevebileceği, okumak isteyeceği ve bilgilerimizden fayda görebileceği yazılar sunmak olmalıdır.

 

Bir yazı akıcı değilse,

 

Amatör bir üslupla yazılmışsa,

 

Edebi kurallara uygun değilse,

 

Kaliteli bilgiler vermiyorsa,

 

Sürükleyici değilse,

 

Sadece yazmış olmak için yazıldıysa,

 

Okuyucu bu yazıyı neden okusun?

 

Hazırladığın blog yazılarını okumayacağı için blog içinde tanıtım yaptığın ürünü de görme fırsatı bulamaz. Dolayısıyla satış ortaklığından para kazanma hayalin başka bahara kalır. =)

 

Bu nedenle ürün tanıtımı yapmak için hazırladığın blogta bir içerik paylaşmadan önce detaylı bir araştırma yapmalısın. Tanıttığın ürünün konusuyla ilgili bilgi dağarcığını geliştirmeli, yazılarını konuya hakim bir dille yazmalısın.

 

Okuyucunun blog içinde tanıttığın ürünlere güvenebilmesi için öncelikle sen doğru ve doyurucu bilgiler vermelisin.

 

İnsanlara ürünün konusuyla ilgili yeni bilgiler vermeli, onlara bu işin uzmanıymışsın gibi hissettirmelisin.

 

Bu şekilde hissederlerse senin vereceğin ürün tavsiyelerine değer verip, tanıttığın ürünleri satın alırlar. Ve sen de satış başına komisyon kazanarak bu işten kazanç sağlamış olursun.

 

Anlattıklarımızı özetleyecek olursak;

 

  • Özgün içerik hazırla!
  • Kaliteli içerik hazırla!
  • Anlattığın konuya hakim ol!
  • Akıcı bir üslup kullan!
  • Konunun uzmanı olduğunu hissettir!
  • Tanıttığın ürüne yönlendirme yaparak satış başı komisyon kazan!

 

Bu yazı için söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Görüşürüz…

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!