İnternet dünyasında sermayeye ihtiyaç duymadan ve risk almadan para kazanmak için en iyi yöntemlerden biri satış ortaklığı kazanç modelidir. Satış ortaklığı modeli sana sermayeye gerek duymadan, en basit şekilde internetten para kazanma imkanı sunuyor. Ürün tanıtımı yaparak, bu ürünleri satarak para kazandığın bu sistemde internet bloğun senin mağazan…

Kısaca şöyle diyebiliriz:

Satışını yaptığın ürünleri bloğunda tanıtıp satarak markaların ortağı oluyorsun. Başkalarının ürünlerini pazarlayarak her satıştan satış başı komisyon alıyorsun.

Bir blog aç, satış için gerekli alt yapıyı hazırla, satılacak ürünleri seç ve hazırla, dijital pazarlama yap, ürün sat ve komisyon al. İşte bu adımları izleyerek satış ortaklığı modeli ile para kazanabilirsin.

 

Bir Blog Aç ya da Bloğun Varsa Satış Ortaklığına Hazırla!

 

Birinci adım en kolay görünen adımdır. Satış ortaklığının birinci gerekliliği ürün pazarlaması yapabileceğin, takipçileri olan bir blog ya da web sitesi sahibi olmandır. Yani internet dünyasında açık bir mağazan olmalı. İnternette dolaşan insanların ziyaret ettiği her zaman kapısı açık bir mağazayı aktif olarak işletmelisin. Böyle bir yerin olmadan ürün pazarlaması da yapamazsın. Bu yer nasıl bir yer olmalı?

Dikkat çekici, insanların ziyaret ettiği bir yer olmalı. Kolay kullanım olanağı sunan ve altyapısı sağlam bir web sitesi kurmalısın. Bloğunda seni takip eden okuyucuların olmalı. Onlarla sana para kazandıracak bağlantıları paylaşacaksın. Zaten okunan ve takip edilen bir bloğun varsa satış ortaklığına hazırlayabilirsin. Bloğuna uygun, okuyucu kitlenin beğeneceği ürünleri seçerek tanıtımını yapmalısın. Doğru ürün ve hizmetleri tavsiye edebileceğin yazılar oluşturmalısın.

 

Satış İçin Gerekli Alt Yapıyı Hazırla!

 

Satış ortaklığı modelinde referans linkini yani ürün tanıtım linkini paylaşman gerekiyor. Müşteri hizmetleri sağlamak, ödemelerle ilgilenmek ya da satışları izlemek zorunda değilsin. Takipçilerinle tanıtımını yapacağın ürün linkini paylaşıyorsun. Düzenli olarak içerik üretiyor olman ve en az 500 aboneli bir e-posta listesine sahip olman sana büyük bir avantaj sağlayacaktır. Düzenli içerik üretiyorsan içeriklere uygun ürün seçerek satış için gerekli alt yapıyı oluşturabilirsin. E-posta listen yoksa takipçilerinden bilgilerini toplayarak bir liste oluşturabilirsin.

Bloğuna üye olanlar için kampanyalar hazırlayabilirsin. Okuyucu kitlene uygun ürünler seçerek satış yapma potansiyelini arttırabilirsin. Burada sermayen okuyucularınla arandaki ilişkidir. Bu ilişkide güvene dayalı ve samimi olmayı ürün satarken de sürdürmelisin. Tanıdığın, bildiğin, güvendiğin ürünleri tavsiye ederek güvenilir pazarlama yapabilirsin. Satacağın ürünler hakkında bilgi sahibi olmalısın. Ürün tanıtım makalelerinin içerisinde metin, banner olarak yada listendeki kişilere göndereceğin maillerde kendi satış ortaklığı linkini kullanmalısın.

 

Satılacak Ürünleri Seç Ve Hazırla!

 

Ürün seçimi satış ortaklığı ile pazara kazanma işinde önemli bir yerde duruyor. Öncelikle sahip olduğun takipçi kitlesini iyi analiz etmelisin. Onlara itici gelmeyecek, işlerine yarayacak ürün tavsiyeleri neler olur düşünmelisin. Güvenilir markaların ürünlerini seçmelisin. Ürün tavsiyeleri senin için de çok önemli. Çünkü güvenilirliğini sarsacak kalitesiz ürünler seçersen takipçilerin gidecektir.

Tanıtımı yapılacak ürün hakkında bilgi sahibi olmalısın. Hiç bilmediğin bir ürünü tavsiye etmemelisin. Seçtiğin ürünler blog içeriklerinle uyumsuz olmamalı. Alakasız ürünler seçmemelisin. Bloğunda anlatabileceğin ürünleri seçmelisin. Okuyucularına yararı olacak ürünler olmalı. Güvendiğin ürünleri tavsiye etmelisin. Ürünleri seçtikten sonra uygun içeriklerde tanıtımını yapman gerekiyor. İçerik bu işin kilit noktası…

 

Dijital Pazarlama Yap!

 

Şimdi gelelim ürünlerimizi sanal ortam pazarlamaya… Satış ortaklığı işine girdikten sonra dört koldan saldırman gerekiyor. E-posta yolu ile pazarlama, sosyal medya kanalları ile pazarlama gibi yöntemleri kullanarak pazarlama yapman gerekiyor. Yaratıcı bir e-posta serisi oluşturarak düzenli e-posta gönderimi yapmalısın. Sosyal medya hesaplarından takipçilerini bloğuna yönlendirmelisin. Kullanıcıların neleri beğendiğini, neleri satın aldığını takip ederek ona göre ürün tanıtımları yapmalısın. Dijital pazarlama satış ortaklığında önemli bir noktadır. Yeni aboneler edinmeli ve yeni potansiyel müşterilere ulaşmanın yollarını aramalısın.

 

Ürün Sat Ve Komisyon Al!

 

Satış ortaklığı modelinde satılan ürün başına komisyon alınır. Potansiyel müşteri senin paylaştığın bağlantıyı tıkladığında sistem bunu görür. Alıcı alışverişi yaptığında senin referansınla o siteye girdiyse sistem bunu algılar. Ürünü o an almasa bile ne zaman alırsa alsın komisyon sana verilir. Önceden yapılmış olan ödeme anlaşması alt limitine göre ödemeni alırsın. Ne kadar çok ürün satarsan o kadar çok komisyon alırsın.

Ürün satma olasılığın bloğunun başarısına bağlıdır. Ne kadar fazla insana ulaşıyorsan o kadar fazla satış yapma şansın olur. Satan ürünleri tercih ederek komisyon alma olasılığını attırabilirsin. Ürün satmak için pazarlama ve stratejilerde kendine özgü bir sistem geliştirmelisin. Satış ortaklığı ile ürün satıp komisyon alarak oldukça güzel rakamlar kazanabilirsin.

 

Satış Ortaklığı İçin Hangi Ürünler Daha Avantajlıdır?

 

 

Satış ortaklığında pazarlamasını yapacağın ürünlerde satış oranı yüksek olanları seçerek bu işte başarılı olabilirsin. Potansiyeli en yüksek ürünler şunlardır;

 

Dijital Ürünler

Nakliye ve depolama masrafı olmayan, alıcıların kolay ulaşabildikleri dijital ürünlerle işe başlamak en kolayıdır. Alıcılar bu ürünlere anında erişir ve kolayca kullanmaya başlar. Yazılım ve e-kitap gibi ürünler dijital ürünlere örnek olarak verilebilir.

 

Mesleki Hizmetler

Tasarım hizmetleri, pazarlama hizmetleri, üyelik siteleri, kültür sanat, seyahat gibi çeşitli hizmetler için pazarlama ve tanıtım yapılabilir. Mesleki hizmetlerin pazarlaması da dönüşü daha kolay olduğundan tercih edilebilir.

 

Çevrim İçi Hizmetler

İnternette pazarlanacak en etkili ürünler arasında yer alan çevrim içi hizmetler internet hizmetlerinin hepsini kapsar. Web sitesi hizmetleri, yedekleme, depolama, güvenlik hizmetleri gibi internet hizmetleri kolay satılabilen hizmetlerdir.

 

Çevrim İçi Kurslar

Çok çeşitli alanlarda online kurslar internet üzerinden pazarlanır. SEO kursu, yazarlık kursu, kişisel finans kursu gibi farklı alanlarda kursların satışı da oldukça fazladır.

 

Satış Ortaklığı Bağlantısı Nasıl Kurulur?

 

Satış ortaklığı bağlantısı kurman için satıcı ile belli bilgileri paylaşman gerekecek. Vergi bilgileri, Kişisel iletişim bilgileri, Komisyonun gönderileceği hesap gibi bilgilerin karşılıklı olarak belirlenmesi gerekiyor. Satıcı sana bu bilgiler karşılığında bir ortaklık bağlantısı sağlar. Bu bağlantı ürünlere referans olduğunu gösteren özel bir bağlantıdır.

Bağlantıyı aldıktan sonra istediğin içeriklerde kullanabilirsin. Satıcılar ortaklarına genelde kullanım kılavuzu, ödemeler hakkında bilgiler, çeşitli pazarlama araçları, promosyon bildirimleri gibi olanaklar da sağlar.

Satış ortaklığı online iş kurmak için sermayesiz ve risk almadan başlayabileceğin bir modeldir. Satış ortaklığında dikkat etmek gereken her şeyden önce güvenilir firmalarla çalışmak ve güvenilir tavsiyeler vermektir.

Dürüst ve güvenilir olunduğunda satışlar da otomatik olarak artacaktır. Satış ortaklığında tanıtımını yapağın ürünleri çok iyi seçmelisin.

Bu modeli etkili olarak uygulaman için web sitenin ziyaretçi sayısının yüksek olması, bloğunun okunuyor olması gerekir. Kendine ait potansiyel bir kitlen varsa hemen para kazanmaya başlayabilirsin.

Eğer yoksa önce bu kitleyi oluşturmakla işe başla ve kısa sürede satış ortaklığından para kazan.

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!