Satış Ortaklığı Kazanç Modelinin Kimsenin Anlatmadığı Olumsuz Yönleri

Bu yazıda satış ortaklığı kazanç modelinin olumsuz yönlerinden bahsedeceğim. Bu online kazanç modelinde insanın hayatına ne tür zorluklar çıktığını bizzat yaşamış biri olarak anlatacağım.

Şunu bilmeni istiyorum ki:

Kulaktan dolma bilgilerle, sağdan soldan okuduğum blog yazılarından öğrendikleriyle konuşan biri değilim. Bu işten kendisi kazanç sağlamayı beceremeden başkalarına akıl vermeye çalışan biri hiç değilim.

Bu sektörde yaklaşık 5 yıllık bilgi birikimine ve tecrübeye sahibim. Henüz 25 yaşında olmama rağmen hayatımı yıllardır internet üzerinden elde ettiğim kazançlar sayesinde kazanıyorum.

Bu yazıyı satış ortaklığı sektörünün reklamını yapmak için yazmadım. Amacım etkili bir online kazanç yöntemi hakkında insanları aydınlatmak ve bu konudaki tüm gerçekleri göz önüne sermek.

Burada sana satış ortaklığı kazanç modelinin olumsuz yönlerinden bahsetmek istiyorum. Çünkü bunları göze almadan bu işte başarılı olman mümkün değil.

 

Satış Ortaklığı Kazanç Modelinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?

 

 

İnternet üzerinden kazanç elde ederek hayatını kazanmak istiyorsan göze alman gereken bazı zorlukları sana anlatmak istiyorum. Çünkü bu zorlukları kimse anlatmıyor. Satış ortaklığı konusundaki bazı blogları incelediğimde bu işin sadece olumlu yönlerinin anlatıldığını görüyorum.

Halbuki insanların bu sektörün olumsuz yönlerini de öğrenmesi lazım. O nedenle sana kendi yaşadığım tüm olumsuzlukları anlatacağım.

Satış ortaklığı kazanç modeli üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin karşılaşacağı ilk zorluk, ailesinin ve arkadaşlarının onu ciddiye almaması olacaktır.

Ben bu durumla uzun bir süre yüzleşmek zorunda kaldım. Ailemi ve arkadaşlarımı uzun bir süre çalıştığıma ikna edemedim. Çünkü insanlar senin çalışıp çalışmadığını kazandığın paraya göre değerlendiriyor.

3-4 ay içinde binlerce TL kazanamadığımız için insanların gözünde çalışmıyor algısı oluşuyor.

Çünkü kuracağın kazanç altyapısının sana düzenli para kazandırmaya başlaması için zamana ihtiyaç var.

Her ay kazancını biraz daha arttırarak ilerlediğini insanlara anlatman pek mümkün değil.

İnsanların bu işlerde tek bir başarı kriteri vardır: Kazandığın Para

Onlara da hak vermiyor değilim. Sonuçta bilmedikleri bir olay… O nedenle bu konuda bilgilenmeden olaya benim baktığım gibi bakmaları mümkün değil.

Seninle bir arkadaşımla aramızda geçen konuşmayı paylaşmak istiyorum.

Bundan yıllar önce satış ortaklığı kazanç modelinden haberdar olalı henüz 1 ay geçmişti. Bu konuda daha yeni yeni çalışmalar yapmaya başladığım zamanlardı. Ve arkadaşımla aramızda şöyle bir sohbet geçti:

Arkadaşım bana sordu:

– Bu aralar yeni bir iş arıyorum. Ne yapsam ki acaba?

Ben de yardımcı olmaya çalıştım:

– Satış ortaklığı diye bir iş var. İnternet üzerinden para kazandırıyor. Ben başlayalı 1 ay oldu ve daha şimdiden 75 TL kazandım.

Arkadaşım bana baktı ve alaylı bir şekilde güldü:

– Öyle iş mi olur, 75 TL nedir ki?

Ben de ona şu açıdan bakması gerektiğini anlattım:

– Dedim ki, düşünsene internet üzerinden para kazanıyorsun. Sence de bu büyük bir olay değil mi? Çevrendeki insanlara bir bak kim bunu yapabiliyor ki? Evet bu ay sadece 75 TL kazandım ama düşünsene bu işe yeni girdim ve sadece 1 ay geçti. Ona rağmen internetten para kazandım. Ve bu kazanç günden güne artacak. Çünkü bu işin mantığında bu var. Kazancın her geçen gün daha da artarak ilerliyor. Ben bu işte gelecek gördüm. İstersen sen de bir göz at.

Arkadaşım son noktayı koydu:

– Benim böyle 75 TL getiren bir iş değil, düzgün şekilde asgari ücretten daha fazla kazanabileceğim bir iş bulmam lazım.

Benim sözüme kulak verip en azından bu nedir, acaba dedikleri doğu olabilir mi diye en ufak bir araştırma dahi yapmadı.

Aradan neredeyse 5 yıl geçmiş şimdi geriye dönüp baktığımda kendime buradan çıkarılacak bir ders görüyorum.

Eğer o gün arkadaşım “Acaba denesem mi? Belki söyledikleri doğrudur.” Diye düşünüp bir adım atsaydı belki de şu an bambaşka bir hayat yaşardı.

Burada esas anlatmak istediğim nokta şu:

İnsanlara yaptığın işi anlattığında seni ciddiye almayacaklar. İyi niyetle yeni öğrendiğin bu kazanç modelini arkadaşınla paylaşmak istediğinde ukala tavırları canını sıkacak. Sana yaptığının yanlış olduğunu söyleyenler bile olacak.

“Boşver böyle sallamasyon işleri, git kendine düzgün bir iş bul.”

Diyenler olacak. Bunları sıkça duymaya hazır ol. Çünkü eminim ki duyacaksın. Online kazanç işine girdiğinde bunlara hazırlıklı olmalısın.

İlerleyen yazılarda sana bu sektörle ilgili daha önce hiç duymadığın çok önemli bilgiler vermeye devam edeceğim. Ama şimdilik senden istediğim aşağıdaki ücretsiz video serisine kaydolman. Görüşürüz =)

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!