Merhaba, bu yazıda satış ortaklığı kazanç modelinin insanın hayatına ne tür pozitif katkılar sağladığından bahsedeceğim. Bu kazanç modeliyle birlikte hayatının nasıl değişeceğini anlatacağım.

 

Satış ortaklığı, zaten ülkemizde de uzun yıllardır yapılıyor.

 

Sadece günlük hayatta insanlar bunun ismine komisyonculuk deniyor.

 

Nasıl ki bir emlakçı kendinin olmayan bir evi satarak komisyon kazanıyorsa, satış ortağı da kendinin olmayan bir ürünü satarak komisyon kazanıyor.

 

Satış ortaklığına, emlakçıların yaptığı komisyonculuk işinin farklı ürünler için internet üzerinden yapılan versiyonu diyebiliriz.

 

Satış ortaklığı, başkalarının ürünlerini satarak, satış başı komisyon kazanma mantığına dayanır.

 

Fakat burada önemli bir fark vardır:

 

“Komisyon oranları %10 falan değildir. Dijital ürünlerde komisyon oranları ortalama %50’dir.”

 

Bu işte komisyon kazanmak için yapman gereken şey çok basittir:

 

Ürünün satış sayfasına ziyaretçi yönlendirmek. Ve bu ziyaretçileri müşteriye dönüştürmektir.

 

Ürünler zaten internet üzerinden satıldığı için başka hiçbir şey yapmana gerek yoktur.

 

Tanıttığın ürünle ilgilenebilecek müşteri kitlesini bulursun ve onları ürünün satıldığı siteye yönlendirirsin.

 

Eğer ziyaretçi ürünü satın alıp müşteriye dönüşürse, dijital ürünlerde ortalama %50 oranında komisyon kazanırsın.

 

Sence de çok basit değil mi?

 

Evet, bu şekilde anlatınca kulağa çok kolaymış gibi geliyor. Ama bu iş tam bir profesyonellik gerektiriyor. Bu işten düzenli kazanç elde etmek istiyorsan online pazarlama konusunda uzman olmalısın. Çünkü işin arka planında çok ciddi pazarlama teknikleri var.

 

Ürünleri nasıl pazarlayacağın konusunda uzmanlaşmalısın ki, tanıttığın ürünler satılsın ve komisyon kazanabil.

 

İşin teknik detayına burada girmeyeceğim. Hazırsan, şimdi satış ortaklığı sektörünün hayatına getireceği avantajlardan bahsetmeye başlıyorum.

 

Satış Ortaklığı Kazanç Modelinin Sağladığı Avantajlar

 

#1 Özgür Bir Yaşam

 

 

Bu kazanç modelinin hayatına sağlayacağı en önemli katkılardan biri özgür bir hayattır. Sabah uyanacağın ve akşam yatacağın saate sen karar verirsin. Herhangi bir işin kurallarına uymana gerek kalmadan, istediğin saatte ve istediğin kıyafetle çalışırsın.

 

Mesela ben genelde eşofmanla çalışmayı tercih ediyorum. =)

 

Ne zaman tatile çıkacağına da sen karar verirsin. Bunun için birinden izin almana gerek yoktur.

 

#2 Müşterilerle İletişim Kurmak Zorunda Kalmamak

 

 

Satış ortaklığında senin tek görevin insanları ürünün satış sayfasına yönlendirmek olduğu için; müşteriyi bulmak için bir ofis açmana, müşteriyle yüz yüze görüşmene hatta telefonla konuşmana bile gerek yoktur.

 

Tabi ki bazen müşterilerin seninle iletişim kurmak isteyebilir. Böyle durumlarda uzaktan, sadece mail yoluyla iletişim kurarsın. Para kazanmak için kimseyle muhatap olmak zorunda kalmazsın.

 

#3 Satış ve Pazarlama Becerisi

 

 

Bu iş ileri seviyede bloggerlık ve online satış becerisi gerektirir. Satış ortaklığı yapmaya devam ettikçe zamanla bu konularda kendini çok ileri noktalara taşıyacaksın.

 

İleride bu becerilerini başka ürünler üzerinden e-ticaret yapmak veya kendi ürünlerini satmak için kullanabileceksin.

 

Diyelim ki;

 

Muhasebe işi yapıyorsun ama müşteri kitlen kısıtlı. Dolayısıyla istediğin kazançları elde edemiyorsun.

 

Bu becerilerinle kendi uzmanlık alanında hizmet verebilir, bu hizmetini satmak için sahip olduğun online pazarlama becerilerini kullanabilirsin.

 

Şunu unutma ki, elinde nasıl bir ürün olursa olsun pazarlayamadıktan sonra bir anlamı yoktur.

 

Bu sektörde ürünlerin nasıl pazarlandığını en etkili şekilde öğreneceksin.

 

Bu işe girmen hayatının sonuna kadar satış ortaklığı yapacağın anlamına gelmiyor. İleride kendi uzmanlık alanında çeşitli ürünler çıkarıp, sahip olduğun becerilerle bu ürünleri pazarlayabilirsin.

 

#4 Pasif Gelir Modeli

 

 

 

Satış ortaklığı otomatik işleyen bir sistemdir. Satış yapmak için müşterilerle iletişim kurmana gerek kalmaz. Sen gece uykudayken bile satışlar devam eder. Çünkü bu işte altyapını bir kere kurarsın ve kurmuş olduğun altyapı kendi kendine müşteri bulur. Ve kendi kendine satış yapar.

 

Sana düşen bu altyapı kurulana kadar var gücünle, sıkı bir çalışma programıyla işine yüklenmektir. Altyapın kurulduktan sonra arkana yaslanır ve gerçekleşen satışları takip edersin.

 

EVET, buraya kadar satış ortaklığı kazanç modelinin hayatına yapacağı olumlu katkılardan bahsettim. Bunları sana umut aşılamak ya da olmayan şeyleri gerçekmiş gibi lanse etmek için söylemedim.

 

Biliyorum online kazançla konusunda tanıtıcı bilgilerin verildiği yazılar insanın kafasında bazı önyargılar oluşturuyor. Ama birazcık düşününce bunların yapılabileceğine sen de ikna olacaksın.

 

Bunlar yapılamayacak şeyler değil… Sadece biraz ZAMAN ve EMEK gerekiyor.

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!