Satış Ortaklığı Kazanç Modelinden Para Kazanmanın Sırrı: Kaliteli İçerik Üretmektir!

 

Hangi online kazanç modelini uygularsan uygula mutlaka uygulaman gereken bir kural var:

KALİTELİ İÇERİK ÜRETMEK… Bunu yapmadan internet üzerinden para kazanmaya başlaman imkansız. Satış ortaklığı yapmak isteyen herkesin şu sorulara yanıt bulması gerekir:

 • İnsanlar seni nasıl bulacak?
 • Ne anlattığını, onlara ne sunduğunu nasıl anlayacak?
 • Tanıttığın ürünlerle neden ilgilenecek?
 • Ürünleri neden satın alacak?
 • Onları nasıl satın almaya ikna edeceksin?

Bu sorular bizim için önemli. Çünkü internetten para kazanmanın temelinde bu sorular yatıyor. Ve bu sorulara verdiğin yanıtlar…

Bu soruların hepsine yanıt olacak stratejinin ismi, KALİTELİ İÇERİK!

Bu işten para kazanmanın sırrı tam olarak bu.

 

Kaliteli İçerik Ne Anlama Gelir?

 

Okuyucuların okumaktan keyif alacağı, aynı zamanda yeni bilgiler öğreneceği, akıcı ve ilgi çekici bir üslup kullanılarak hazırlanmış içeriklere KALİTELİ İÇERİK ismini veriyoruz.

Bu içerik;

 • Bir Blog Yazısı
 • Youtube Videosu.
 • Sosyal Medya Paylaşımı
 • Veya Bir Ses Kaydı Olabilir.

Bunların hepsi kalite içeriğe dahildir. Ama bizi esas ilgilendiren, blog yazısı kategorisidir. Satış ortaklığı yaparken bize esas para kazandıracak strateji budur.

O nedenle bu yazımızda kaliteli blog içerikleri hazırlamanın sırlarını anlatacağız.

 

Kaliteli İçerik (Blog Yazısı) Bizim İçin Neden Bu Kadar Önemli?

 

Hatırlarsan satış ortaklığında biz ne yapıyorduk?

Tanıttığımız ürünlerle ilgilenecek ziyaretçi kitlesine ulaşıp onlara ürün tavsiye ediyorduk. Bu ziyaretçi kitlesi, bizim yönlendirmemizle birlikte ürünün satış sitesine gidiyor ve satın alma işlemini gerçekleştirdiğinde biz komisyon kazanıyorduk.

Şimdi ilk aşamadan itibaren durumu ele alalım!

Satış ortaklığı yaptığımız ürünlerle ilgilenecek bir ziyaretçi kitlesine nasıl ulaşacağız?

Cevabı basit:

Hazırlayacağımız KALİTELİ BLOG İÇERİKLERİ sayesinde…

Blogumuzda, yeni içerikler paylaştığımızda Google bu içerikleri indeksleyecek ve bunları arama sonuçlarında gösterecek.

Eğer blog içeriklerimiz kaliteli olursa okuyucu yazımızı sonuna kadar okuyacak, belki diğer yazılarımızı da okumak isteyecek.

Sitemizi hemen terk edip gitmeyecek, aksine sitemizde uzun uzun vakit geçirecek. Google bu olumlu sinyalleri algılayacak ve içeriğimizi arama sonuçlarında yukarıya taşıyacak.

Bu şekilde sitemize daha çok ziyaretçi çekebileceğiz. Peki, iş ziyaretçi çekmekle bitiyor mu?

HAYIR! Ziyaretçiyi bloğumuza getirdikten sonra ona güven vermemiz ve onu ürünü satın alma noktasında ikna etmemiz gerekiyor.

Peki, bunu sağlayacak olan şey nedir?

Yine KALİTELİ İÇERİK! İçeriklerimiz kaliteli olduğu zaman okuyucu bizim konuya hakim olduğumuza ikna olacak. Ve bu noktadan sonra ona vereceğimiz tavsiyelere daha fazla önem vermeye başlayacak.

Bu şekilde okuyucunun gözündeki değerimizi arttırarak sonrasında ona ürün tavsiye edeceğiz. Ve bizim yönlendirmemizle birlikte, satış ortaklığı yaptığımız ürünün satış sayfasına giderek satın alma işlemini gerçekleştirecek.

Biz okuyucuya bloğumuzda ne kadar fazla kaliteli içerik sunarsak, onun gözündeki değerimizi o kadar arttırır, vereceğimiz ürün tavsiyelerini o kadar değerli kılmış oluruz.

Bunu yaptığımız zaman satış ortaklığı yaptığımız ürünlerin satılma ihtimali KAT KAT ARTAR!

Sanırım, kaliteli içeriğin bizim için neden bu kadar önemli olduğunu şu anda anladın.

– Bunu anladım ama kaliteli içerik nasıl hazırlanır hala bilmiyorum hocam! Bana bunu öğretir misin?

Dediğini duyar gibiyim. Merak etme şimdi bu konuyu anlatacağım. =)

 

Kaliteli Blog İçerikleri Hazırlamanın 3 Altın Kuralı

 

1) İnternette Araştırma Yap!

 

Satış ortaklığında tanıtım yapmayı düşündüğün her ürünün konusuyla ilgili uzman olamazsın. Eminim birçok ürünün konusuyla ilgili pek de bilgi sahibi olmayacaksın. Eğer bilgi sahibi değilsen, o konuda nasıl içerik üreteceksin?

Tabi ki araştırma yaparak…

Bir konu hakkında blog içeriği yazmaya başlamadan önce internette o konuyla ilgili araştırma yapmalısın. Google’da hakkında yazacağın konuyla ilgili arama yapıp bu konuda yazılmış en iyi içerikleri incelemelisin.

Bu şekilde hem o konu hakkında bilgi seviyeni arttırmış hem de belki de senden daha iyi yazan kişilerin içeriklerini incelemiş olursun.

Satış ortaklığından düzenli bir gelir elde etmek istiyorsan yazılarını, konusuna hakim olan bir uzman gibi yazman gerekiyor. İnsanları anlattığın konuya hakim olduğuna ikna etmelisin ki, senin vereceğin tavsiyelere değer versinler.

Ve senin satış ortaklığı linkine tıklayarak ürünün satış sitesine gidip satın alma işlemini gerçekleştirsinler. Şu anda kaliteli içerik üretmenin bu işte ne kadar önemli olduğunun farkına vardın mı?

 

2) İçerikler Bilgi ve Tanıtım İçersin!

 

Ne sadece bilgi, ne sadece tanıtım… Satış ortaklığı yapacaksan bunların ikisi de aynı içerik içinde yer almalıdır. Öce okuyucuya değerli bilgiler verecek, ona bir şeyler katacaksın ki senin tavsiyelerine önem versin.

Satış yapmanın ana kuralı müşteriye değer katmaktır. Önce değer katarsın, sonra satış yaparsın.

Ama sadece bilgi vermek yetmez. Satış ortaklığında ziyaretçiyi nasıl yönlendireceğini de çok iyi bilmelisin. Okuyucu gelir, senden bilgiyi alır ve sonrasında giderse buradan kazanç elde edemezsin.

Bilgiyi verdikten sonra okuyucuyu kendi satış ortaklığı linkin üzerinden ünün satış sitesine yönlendirmelisin.

Bu nedenle bilgi verdikten sonra yazının son bölümünde, tanıttığın ürünle ilgili kısa bir tanıtım yapmalı ve ziyaretçinin senin satış ortaklığı linkine tıklamasını sağlamalısın. Senin linkine tıklamadan ürünü bulur ve satın alırsa buradan komisyon kazanamazsın.

O nedenle içerik hazırlarken uygulayacağımız kural şu:

“BİLGİ + TANITIM”

 

3) Call to Action İfadeleriyle Okuyucuyu Harekete Geçir!

 

Az önce içeriğimizin içinde kısa bir ürün tanıtım bölümü olduğundan ve bu bölümde ziyaretçinin satış ortaklığı linkimize tıklaması gerektiğinden bahsettim.

Ziyaretçinin linkimize tıklaması için onu yönlendirmemiz gerekiyor. Yoksa doğrudan ürünün satış sitesine gidebilir veya sonsuza dek sitemizi terk edebilir.

Tam da bu noktada “Call to Action” ifadeleri devreye giriyor.

Call to Action İfadelerine Örnekler:

 • Buraya tıklayarak ürünü inceleyebilirsin.
 • Ürünü incelemek için buraya tıkla.
 • Buradan ürün hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin.
 • Kitap setini okumak için buraya tıkla.

Bu tür ifadelerin üstüne kendi satış ortaklığı linkini eklemen gerekiyor. Bu şekilde ziyaretçilerin linke tıklamasını sağlayabilir, satın alma işlemi sonrasında komisyon kazanabilirsin.

“Call to Action” ifadeleri bir satış ortağı için hayati derecede önemli! O nedenle bu konuyu da kaliteli içerik hazırlama konusunun içine dahil ettim. Çünkü satış ortaklığı sektörü için çok çok önemli bir konu.

Call to Action ifadeleriyle okuyucuyu yönlendirmedikten sonra istediğin kadar kaliteli içerik üret. Belki yüzlerce, binlerce kişiyi bloğuna çekersin. Ama satış ortaklığı linkine tıklamayacakları için komisyon kazanamazsın.

UNUTMA! Satış ortaklığı sistemi linkler üzerinden çalışır. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!