21. yüzyılda dünya üzerindeki mesleklerde bazı güncellemeler oldu. Artık dünyanın en zenginleri hava yolu şirketine, 5 yıldızlı oteller zincirine ya da fabrikalara sahip olan kişilerden oluşmuyor.

İnternetin icadından sonra gözde meslekler kategorisine yeni meslek grupları eklendi. Artık internet milyoneri diye bir kavram var.

Dünya üzerinde yazılım ve e-ticaret sektörünün gelişmesiyle birlikte internet milyonerliği kavramı günden güne daha sık duyulur hale geldi.

E-ticaret şirketleri, yazılım şirketleri milyarlarca dolar kazanç elde edip dünya ekonomisini yönetmeye başladı.

Bu meslek gruplarına eğilim yurtdışında olduğu gibi Türkiye’de de artmaya başladı. İnsanlar internet üzerinden kazanç elde etme fikrini sevmeye başladı.

İlk zamanlarda bu, insanlara imkansız geliyordu. Belki de sana hala imkansız geliyordur. Ama inan bana, Türkiye’de bile bu şekilde kazanç sağlayan birçok kişi ve şirket mevcut.

  • Hepsiburada
  • Gittigidiyor
  • N11
  • Sahibinden
  • Yemeksepeti

Bu e-ticaret sitelerini duymamış olman imkansız. Şimdi e-ticaret sisteminin üzerinde bir de m-ticaret kavramı eklendi.

Yukarıda saydığım bütün siteler kendi mobil uygulamalarını oluşturup, mobil uygulama içinden satış yapmaya başladı.

Bu şekilde insanlara cep telefonları üzerinden satış yapma dönemi başladı ve hızla ilerledi. Şu andaysa internet üzerinde gerçekleşen satışların büyük bir kısmı mobilden gerçekleşiyor.

Günden günde e-ticaret ve m-ticaret kavramları daha da önem kazanıyor. İnsanlar bu sektörlerde yer alarak internet milyoneri haline geliyor.

Yıl 2017 ve artık bu meslekleri biliyoruz. Bir de bilmediklerimiz ya da internet üzerinde görüp de algılayamadığımız meslekler var.

 

Yurtdışındaki İnternet Milyonerlerinin Tercihi: Affiliate Marketing

 

ABD’de internet üzerinden ürün pazarlayarak internet milyoneri olan birçok kişi var. Bu şekilde büyük şirket sahibi değiller. Kazandıkları 50 milyon-100 milyon TL değil.

Ama çeşitli sistemlere kaydolup, pazaryerinde yer alan ürünleri pazarlayarak milyonlarca dolar kazanıyorlar.

Örneğin,

Amazon, E-bay gibi e-ticaret sitelerinde yer alan ürünler hakkında web siteleri kurup tanıtım yaparak kazanç elde ediyorlar. Bu işin ismi, Affiliate Marketing…

Üstelik bu işi yaparak internet milyoneri oluyorlar. Ama internet milyoneri olan kişiler genelde dijital ürünleri pazarlayan kişiler.

Elektronik kitaplar, videolu eğitimler hazırlayarak ürünlerini internet üzerinden satarak para kazanıyorlar.

Üstelik affiliate marketing yapmak için ürün hazırlamaya ihtiyaç yoktur. Başkalarının hazırlamış olduğu dijital ürünleri tanıtarak da kazanç elde edebilirsin.

 

Affiliate Marketing Türkiye’de Hangi Seviyede?

 

Türkiye’de de bu işin popülerliği günden güne artıyor. Şu anda az kişinin affiliate marketingten haberdar olmasına rağmen bu işi yaparak gelir sağlayan ve hayatını bu kazançlarla devam ettiren insanlar var.

İnternet milyonerliği kavramı Türkiye’de affiliate marketing için geçerli değil. Ülkemizde yeni bir sektör olduğu için kazançlar 100 TL – 20.000 TL aralığında…

Yeterince bilgi sahibi olmadan “İnternetten para kazanıcam ben heheeeee” diye bu işe başlayanlar aylık maksimum 100-300 TL kazanabiliyor.

Gerçekten bilgi sahibi olan bu işe yıllardır emek harcayan, affiliate marketingi meslek olarak gören kişiler aylık 1500-6000 TL aralığında kazanıyor.

Şanslı bir kesimse aylık 20.000’e yakın kazanç elde ediyor. Ama bu kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Türkiye’nin durumu şimdilik bu. Fakat gelecekte neden ABD’de olduğu gibi affiliate marketing sektöründen internet milyonerleri çıkmasın?

İnternet milyoneri kavramı bundan 4-8 yıl sonra Türkiye’de de popüler olacak. Buna kesinlikle inanıyorum.

Türkiye internet kullanıcılarının büyük bir kısmı internet üzerinden alışveriş yapıyor ve Türkiye’de 2016 yılı için e-ticaret hacmi 30 milyar TL seviyesine ulaştı.

Bu kazancı fiziksel ürün satan büyük e-ticaret sitelerini ciroları oluşturuyor. Ama artık online ürünlerin satışları da bu kazancın içinde dahil olmaya başladı. Şu anda dijital ürünlerin satışları fiziksel ürünlerin satışlarının yanında okyanusta bir damla. Ama zaman geçtikçe o damla tıpkı bir zamanlar ABD’de olduğu gibi okyanusa dönüşecek.

Videolu eğitim satışları bundan 4-8 yıl sonra ciddi rakamlara ulaşacak. Eğer ileride bir internet zengini olmak istiyorsan şimdiden bu konuda çalışmalara yapmaya başlayabilirsin.

Ayrıca ürün hazırlamadan da web siteleri kurarak başkalarının hazırlamış olduğu ürünleri pazarlayabilir, binlerce TL gelire ulaşabilir, kim bilir belki bundan yıllar sonra bir internet milyoneri olabilirsin.

 

Yarın başarmak istiyorsan bugünden başla…

 

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!