Sistemi Gerçekçi Yapan 1. Neden:

 

Affiliate marketing, internet üzerinden para kazanmaya imkan sağlayan EN GERÇEKÇİ sistemdir. Bu sektörü gerçekçi yapan faktör ise, yaptığın satışları gözünle görme imkanı sunmasıdır.

Ortada görmediğin şeyler yoktur. Yaptığın satışları bizzat kendi gözünle sistem üzerinden takip edebilirsin.

 

Sistemi Gerçekçi Yapan 2. Neden:

 

İnternet üzerinden para kazanacağın altyapıyı bizzat kendin kurarsın. Kimse sana bir şey satmaz ya da kimse senin adına bir şey yapmaz. Altyapını kurmak için atman gereken her adımı kendi başına atarsın. Peki, kendi affiliate marketing altyapını nasıl kurarsın?

 • Bir affiliate ağına kaydolarak
 • Kaydolduğun affiliate sisteminde tanıtım yapacağın ürünler bularak
 • Tanıtım yapmaya karar verdiğin ürünler için internetten pazarlama altyapısı kurarak
 • Bunun için web siteleri oluşturarak
 • Facebook sayfaları açarak
 • Forumlarda, çeşitli sosyal ağlarda tanıtımlar yaparak
 • Youtube’a tanıtım yapacağın ürünlerle ilgili videolar koyarak

Ve daha birçok stratejiyi kullanarak kendi para kazanma altyapını kendi başına kurarsın.

 

Sistemi Gerçekçi Yapan 3. Neden:

 

Satış yaptığın zaman, sistemde satışları senin yaptığın özel bir yazılım tarafından algılanır. Zaten affiliate marketin ağlarının var olma amacı budur. Satışın kimden geldiğini algılamak, insanlara hak ettikleri kazançları vermek. Kazancını anlık olarak, affiliate panelinden takip edebilirsin.

Affiliate paneline nasıl giriş yapacaksın?

Affiliate ağına kaydolurken vermiş olduğun bilgilerle… Bu bilgiler senin affiliate şirketinin paneline erişmeni sağlar. Yaptığın tüm satışlar sana mail yoluyla bildirilir. Paneline giriş yaparak, yaptığın satışın tutarının ne kadar olduğunu, satışın nereden geldiğini tüm detaylarıyla görürsün.

 

Sistemi Gerçekçi Yapan 4. Neden:

 

Affiliate marketing yazılımlarına elle manuel olarak müdahale etme imkanı yoktur. Yazılım satışın kimden geldiğini algılar ve onu kimse değiştiremez. Ve sistem asla yanılmaz. Senin gerçekleştirdiğin bir satış asla başkasına yazılmaz. Yaptığın tüm satışlar hiçbir yanılma payı olmadan %100 sana yazılır.

 

Sistemi Gerçekçi Yapan 5. Neden:

 

Yaptığın satışların kazançları her ay düzenli olarak hesabına aktarılır. Payına düşen net kazanç ne kadarsa kuruşu kuruşuna tanımladığın banka hesabına yatar. Üstelik satış yapabilmek için bir şirkete de ihtiyacın yok.

Sistem yaptığın satışları senin adına vergilendirir ve sana vergilendirilmiş net kazancını gönderir.

Net kazanç nedir?

Yaptığın her satıştan kendi payına düşen paranın vergilendirilmesi gerekir. Çünkü sen internet üzerinden satış yapıyorsan buradan düzenli bir gelir elde ettiğin anlamına gelir. Ve devlet, kazancın üzerinden %20 gelir vergisini alır.

Bu işlemi kaydolduğun affiliate şirketi senin adına yapar. Böylece bu mesuliyet senin üzerinden kalkar. Bu şekilde yaptığın satışlardan senin payına kalan brüt kazancın %20 gelir vergisi ödenerek kazandığın para legal hale getirilir.

Affiliate marketin legal bir para kazanma sistemidir. Vergilendirilme yapıldığı müddetçe… Bunu her affiliate ağı yapmaz. Bazısı sadece sistemi sunar fakat vergilendirme olayına karışmaz. Eğer kendi şahıs veya limited şirketin varsa bu ağlara girebilirsin. Çünkü şirketin varsa, kazancını faturalandırma olayını kendin yapabilirsin. Fakat şirketin yoksa bu işlemi kendin yapamazsın. Bu nedenle bu işlemi senin adına gerçekleştirecek bir affiliate sistemine ihtiyaç duyarsın.

 

Hangi Affiliate Ağları Bu İşlemi Yapıyor?

 

Benim tavsiye edeceğim affiliate ağı Odaklı Pazar şirketinin kurmuş olduğu affiliate ağıdır. Neden Odaklı Pazar?

 • Tanıtım yapabileceğin 100’e yakın ürün mevcuttur.
 • Siteme kaydolmak ücretsiz ve oldukça kolaydır.
 • Satış yaptığın anda sana mail gönderilir.
 • Kazançlarını ve satışların nereden geldiğini panelden kolayca görebilirsin.
 • Kazançların Odaklı Pazar tarafından vergilendirilir.
 • Affiliate marketing altyapısı kurma yolunda şirketle doğrudan iletişim kurabilirsin.
 • Satışlara verilen komisyon oranları yüksektir. E-kitap satışı yaparsın ve komisyon oranları ortalama %50’dir. %75’e kadar komisyon veren ürünler de mevcuttur.
 • Her ayın 8’inde ve 23’ünde kazançların hesabına vergilendirilmiş bir şekilde gönderilir.

Unutma ki: Affiliate marketing gerçek bir sistemdir. Bu sistem üzerinden hayatını kazanan birçok insan vardır. İnternet üzerinden para kazanmak yanlış yöntemlerle ve yönlendirmelerle bir hayalken, gerçek yöntemlerle ve doğru yönlendirmelerle gerçektir.

İnternet üzerinden oturduğun yerden para kazanacağını iddia edenlere asla inanma. Bu işte evet, oturduğun yerden çalışırsın. Ama çok fazla çalışırsın.

Eğer bunu göze alamıyorsan, üzülerek söylemeliyim ki internet üzerinden para kazanmaya asla başlayamayacaksın. Daha doğrusu hayatını sürdürmeni sağlayacak online bir kazanç sistemi kuramayacaksın. Oturduğun yerden çok çalışmayı göze alıyorsan, bu iş tam da sana göre demektir.

Bizi takip etmeye devam et…

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!