facebook business

 

Facebook İş Sayfasına Trafik Çekmenin Garantili Yollarını Öğren!

 

Sosyal hayatın vazgeçilmez parçası haline gelmiş olan facebook iş hayatında da artık en etkili araçlardan biri oldu. İnternette sahip olduğun iş sayfasının ziyaret edilmesi, ilgi görmesi, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmesi facebook yolu ile yapacağın yönlendirmeye bağlı. Facebook paylaşımlarının web sitelerine yönlendirme oranı her geçen gün artıyor. Yani facebook sosyal hayatın kadar iş hayatının da yıldızı konumunda duruyor. Peki, gökte milyonlarca yıldız varken senin yıldızın nasıl parlayacak?

Facebook sayfanı diğerlerinden ayrı kılacak, öne çıkaracak, yaptığın illerin merak edilmesini sağlayacak paylaşımlarda bulunmalısın. Facebook reklam olanaklarından faydalanarak trafiğini arttırabilirsin. Maksimum etkileşimi sağlamak için doğru zamanda doğru paylaşımları yapmak gerekiyor. Hedef kitlenin internette olduğu zamanları takip ederek paylaşım yapmalısın. Facebook sayfa analizlerini kullanarak hedef kitleni çözümleyebilirsin. Genel bir hedef kitlesi yerine kitleni özelleştirmelisin. Yani belli konulara ilgi duyan hedef kitlesine uygun paylaşım yapabilirsin.

 

Facebook’ta Web Sitesi Ziyaretçileri İçin Reklam Vermek

 

facebook reklamı ver

 

Facebook’ta ekli olan kişilere özel reklam verebilirsin. Facebook’ta bulunan Custom Audiences özelliği ile veri tabanında bilgileri olan kişilere reklamlarını gösterebilirsin. Elindeki veriler facebook bilgileri ile eşleşiyorsa bu yolu kullanabilirsin.

Belirli konulara ilgi duyan kişileri hedefleyerek reklam yapabilirsin. Website Custom Audiences ile paylaştığın bir içeriğe daha önce ilgi duymuş kişilere direk ulaşabilirsin. Facebook hedefleme ile davranışlar ve ilgi alanlarına göre tüketici görülerini analiz edebilirsin. Doğru hedef kitlenin reklamları tıklama ve web sitesini ziyaret etme olasılığı çok daha yüksektir. Facebook reklam modeli Lookalike Audiences ‘i kullanarak hedefleme yapabilirsin.

Facebook reklam olanaklarındaki teknik özellikleri inceleyerek çok daha fazla etkili reklam yapma şansın var. Facebook yaratıcıları sitenin iş hayatındaki etkisinin farkında olarak her geçen gün yeni reklam olanakları üretiyor. Güncel facebook gelişmelerini takip ederek iş hayatında bir adım önde olabilirsin.

Facebook hedefleme olanaklarından faydalanarak doğru kişilere reklam ulaştırabilirsin. Genel bir kitle yerine belli b,r hedef kitleye uygun reklamlar yaparak çok daha etkili olursun. Web sitesine ziyaretçi çekmek için facebook paylaşımlarının ve reklamların etkileyici olması gerekir. Kampanyalar, indirimler, ürün tanıtımları, yaptığın işle ilgili ilgi çekici içerikler potansiyel takipçileri sayfana çekecektir.

 

Facebook’ta Doğru Zamanda Paylaşım Yaparak Şansını Arttır

 

 

Yaptığın paylaşımların etkili olması için zamanlama oldukça önemli. Doğru zamanda paylaşım yapmak ne demek? Doğru zaman demek potansiyel kitlenin internette olduğu ve dikkatini içeriklere verdiği zaman demektir.

Şans dediğime bakma aslında sosyal medya yönetimini doğru zamanda ve doğru şekilde yaptığında olay şans olmaktan çıkıyor. Hangi günler, hangi saatlerde paylaşımların görüldüğü ve ilgi gördüğünü tespit etmelisin. Facebook sayfa analizleri b konuda sana yardımcı olacaktır.

Sayfa analizi ile kimlerin ne zamanlarda aktif olduğunu görebilirsin. Facebook iş yaşamında sana fayda sağlayacak birçok teknik özelliğe sahip. Reklamların doğru kitleye ulaşması, hedef kitlenin analiz edilmesi gibi birçok hizmet sunuyor. Bu hizmetlerden yararlanarak facebook paylaşımlarını işin için başarıya dönüştürebilirsin.

Günün hangi saatlerinde en çok etkileşim aldığını ortaya çıkardığında bu saatlerde doğru paylaşımlar yaparak etkili olabilirsin. Yani şöyle düşün bir parti veriyorsun ve bu partiye çok fazla insan gelmesini istiyorsun.

Öyleyse etkinlik duyurusunu bu insanların göreceği ve ilgileneceği zamanlarda yapmalısın. Doğru zamanda ve doğru kitleye ulaşan içerikler ile web sitene ziyaretçi toplayabilirsin. Yani partide ne kadar çok kişi olursa evinde paylaştıklarını o kadar fazla insan görecek. Evin senin iş sayfan diye düşün ve buraya ne kadar fazla insanı çekersen o kadar iş yaparsın.

İnsanlar bir partide eğlenmek ister, farklı şeyler yaşamak ister bu da partiyi düzenleyenin çabasına bağlıdır. Facebook sayfanı hiç bitmeyen bir parti gibi dinamik ve etkileyici tutmalısın. Böylece web siten de partinin devam ettiği bir alan olacaktır.

 

Facebook Trafik Sağlama Etkisi

 

 

Facebook trafik sağlama etkisi en fazla olan sosyal medya aracıdır. Yapılan araştırmalar facebook yönlendirmesi ile sitelerde ziyaretçi sayısının arttığını gösteriyor.

Bu trafik sağlama olayı sayfa ve reklamlardan ortaya çıkıyor. Yani facebook sayfan dinamik, etkileyici olacak ve verdiğin reklamlar doğru hedef kitleye uygun ve dikkat çekici olacak. İçeriklere ilgi duyabilecek kişileri hedefleyen reklamlarla web sitesine ziyaretçi yönlendirmek mümkün oluyor.

Facebook reklamlarını doğru kullanarak web sitenin trafiğini artırabilirsin. İş sayfanı ve facebook sayfanı birbirinden ayrı düşünme. İkisi birbirine bağlı olarak sana fayda sağlayacak. Organik bir bağ ile birbirine bağlı olan bu iki internet alanını doğru şekilde yönetmelisin.

Web sitesi ziyaretçileri için, fanlar için, başka guruplar için, özel hedef kitle için vereceğin reklamlar hedefe uygun olmalı. Düşük bütçeli reklamları kullanarak büyük etki yaratabilirsin. Facebook birçok farklı reklam seçeneği sunuyor. Gönderileri öne çıkarmak, hedef kitleye yönelik reklam yapmak facebook hizmetleri arasında yer alıyor. Facebook sayfan ve web sayfan aynı tarzı paylaşan iki kanal olmalı.

Facebook’ta seni tanıyan kişiler web sitende, iş sayfanda da aynı güveni hissetmeli. Sosyal medyada güven sağlamak en önemli aşamadır. İş sayfanda trafiği arttırmak için facebook sayfanda samimi, kaliteli ve dikkat çekici paylaşımlar yapmalısın. Takipçi avlıyor gibi değil samimi olarak insanları web sitene yönlendirmelisin. Facebook teknik reklam hizmetlerinden de akıllıca faydalanmalısın.

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!