E-Mail Pazarlamasının Gücünü Kullan!

 

Affiliate Marketing ile tanıştınız ve bu yoldan para kazanmak için çalışıyorsunuz. Türkiyenin en popüler internetten para kazanma ağlarının içine dâhil oldunuz. Satış ortaklığı olarak dilimizde karşılığını bulan Affiliate Marketing kazanç modeliyle, blogunuzda en kolay şekilde para kazanmaya başlamak istiyorsunuz.

Bu amacınıza ulaşabilmeniz için öncelikle sistemin temel mantığını öğrenmelisiniz:

Bir satış yapmak ve bundan komisyon almak bu sistemin temelini oluşturuyor. Bu sistemde para kazanmanız için tavsiye ettiğiniz ürünlerin satılması gerekir. Yani neymiş, ilk ve en geçerli hedefimiz potansiyel kitleye tanıttığımız ürünleri satmak.

Satış ortaklığı sisteminde referans linkini sitenize yerleştirmeniz gerekiyor. “Evet, zaten bunu” yaptım diyorsunuz; “peki satışlarımı nasıl arttıracağım?”

Satış ortaklığı linklerinizi e-mail yolu ile paylaşarak satışlarınızı ikiye katlayabilirsiniz. Affiliate Marketing yapıyorsanız artık bloğunuzu bir işletme olarak görmelisiniz. Her işletme gibi ne kadar fazla insana ne kadar fazla yolla ulaşılırsanız o kadar fazla kazanırsınız. Kitlenizi oluşturup e-mail yolu ile sürekli bağlantıda kalarak ve ürünleri, kampanyaları tanıtarak komisyonlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Email Pazarlaması Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

 

Kendinize ait sanal bir işletmeniz var, Affiliate Marketing yapıyorsanız bu işletmeyi sürekli canlı tutabilmelisiniz. E-mail pazarlama yapmanın püf noktalarını öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Pazarlama kanalın için en yüksek faydası nasıl sağlayabilirsiniz?

“E-mail pazarlama yaparak Affiliate satışlarınızı ikiye katlayın” derken ne demek istiyorum? Şunu demek istiyorum; e-mail sizin pazarlama kanalınızın her yere uzanan kolları gibidir. Doğru yerlere, doğru zamanlarda, doğru mailleri göndererek ürün satışlarını arttırabilirsiniz.

Pazarlama kanalınız yani blogunuz bu işin kalbidir. Kalbin ritminin her daim yüksek olması ve sürekli atması için ise e-mail pazarlama kalbinden yayılan ve geri dönüş yapacak en önemli koldur.

Şimdi, ziyaretçilerin e-posta adreslerini almak için indirme kutuları, çıkış açılır penceresi, kaydırma formları gibi eklentiler sitenizde olmalı. E posta adresini aldığınız bir üyeye otomatik teşekkür yayını gitmeli. Yaratıcı şablonlar kullanarak tek dokunuşla tekliflerini gönderebileceğiniz sistem oluşturmalısınız.

E- posta adreslerini almak ve sürekli takipte olmak önemlidir. Sitenizde ziyaretçilerin e-posta adreslerini alacağınız yaratıcı bir eklenti olmalı. E-posta adresleri sürekli çoğalmalı. Var olan e-posta adreslerine sürekli güncellemeler göndermelisiniz.

Promosyon teklifleri ve e-posta kampanyaları oluşturun. Sitenize abone olan ve kişisel bilgilerini girenler için ufak tefek öncelikler tanıyın. E-posta adresi olup ürün sipariş edenlerin ürün tüketim çizgisini takip edin.

Müşteri potansiyeline göre doğru ürün tanıtımlarını doğru kişilere gönderin. E-posta yolu ile kitlenize sorular sorabilir ne istediklerini öğrenebilirsiniz. E-posta dönüşlerini okumalı ve buna göre yeni atılımlar geliştirmelisiniz.

 

E-Posta Listesi Oluştururken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

 

E-posta listesi oluşturmak ürün pazarlamak için en önemli adımlardan biridir. En iyi ürünleri bulup tavsiye etmek için potansiyel alıcılara ihtiyacınız var. Potansiyel alıcıların sanal ortamdaki davranışlarını çözümleyerek e-posta listenizi oluşturmalısınız. Ürünleriniz kitlenin profiline ve ihtiyaçlarına uygun olmalı.

Sizin deneyimlediğiniz, kalitesini bildiğiniz bir ürünü çok daha iyi pazarlayabilirsiniz. E-posta listendeki insanlara dürüst ve samimi mailler atmalısınız. Okuyucularınla arandaki dürüst ve samimi ilişkiyi maillerde yapacağınız bilgilendirme, kampanya, tanıtımlarda da sürdürmelisiniz. Her kişiye özel olarak yaklaştığını hissettirecek mail şablonları kullanmalısınız.

E-posta listenizi oluşturdunuz. Bu listedeki kişilere özel indirim kodları oluşturun ve onlar da ürünler konusunda bir adım önde olduklarını görsünler. Promosyon teklifleri için e-posta kampanyaları oluşturun ve bunlar güncel olsun.

Benzersiz bir müşteri ilişkisi ağı kurmak ürünlerinizi doğru zamanlarda doğru kişilere tanıtmanızı ve satış yapmanızı sağlar. Unutmayın e-mail pazarlaması Affiliate satışlarını ikiye katlamanızı sağlayacak en önemli stratejilerden biridir.

Bu stratejiden mutlaka faydalanın.

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!