Dijital Ürünlere Satış Ortaklığı Yapmak Bize Birçok Açıdan Avantaj Sağlar!

 

Satış ortaklığı yapmak isteyenlerin karşısına ürün seçimi konusunda iki farklı kategori çıkıyor:

  1. Fiziksel Ürün
  2. Dijital Ürün

Satış ortaklığına yeni başlayacak birisi bu ürün kategorilerinden hangisini seçmelidir?

Kimi insanlar dijital ürünlerin yeterince satmayacağını düşünüyor. Ve bu nedenle dijital ürünlerden uzak durmayı tercih ediyor. Fakat işin gerçek yüzünü bilselerdi eminim ki böyle bir hatayı yapmazlardı.

Her geçen gün daha da dijitalleşen bir dünyada, dijital ürünlerin etkisini göz ardı etmemiz asla mümkün olamaz. Her yeni günde dijital ürünlerin etkisi biraz daha artıyor, her yeni günde daha çok insan dijital ürünler satın almaya başlıyor.

 

İnsanlar Neden Dijital Ürünler Satın Alıyor?

 

 

İnsanlar elle tutulamayan ürünlerin az satılacağı yönünde endişelere kapılıyor. Ama dijital ürünlere satış ortaklığı yaptıkça görecekler ki birçok kişi bu ürünleri satın almak için can atıyor..

Özellikle de Know How ismini verdiğimiz, müşterinin bir problemini çözmesini sağlayacak bilgi içerikli e-kitap ve online kursları pek çok insan satın alıyor. Yine bazılarının aklına şu sorular geliyor:

– Birisi neden e-kitap satın alsın ki?

– Videolu bir eğitime neden para ödesin?

Bu sorulara verilecek yanıtlar aslında oldukça basit:

Şu anda bilgi çağında yaşıyoruz. Araştırma yaptığınız konu hakkında sadece Google üzerinden araştırma yaparak bile birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

Peki, böyle bir durumda ne oluyor?

İnsanlar bilgi kirliliğinin içinde aradıkları bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Birçoğu da aradığı bilgiye tam olarak ulaşamıyor.

Ama araştırma yaptığı bir konuyla ilgili yazılmış bir e-kitap veya videolu eğitim, o kişiye konunun tüm detaylarını anlatacağı için oldukça cazip geliyor. Bu ürün için para ödemek istiyor. Çünkü ürün karşısına çıktığı anda dünyanın neresinde olursa olsun 5 dakika içinde ödemeyi yapıp, 10 dakika içinde satın aldığı üründeki bilgileri öğrenmeye başlayabiliyor.

Bilgiye bu kadar hızlı ulaşmak sizce de harika değil mi?

Bunun için para ödemenin nesi mantıksız?

Şu anda bilgi çağındayız ve kaliteli bilgi bu dünyadaki en değerli şey…

Ürünlerde verilen bilgilerin hepsi araştırma yaptığınız konuyla ilgili özenle seçilmiş bilgiler içeriyor. Ve bir konuyla ilgili aradığınız bilgileri size tek bir kaynakta sunuyor. Böyle bir kaynak için para ödemez miydiniz?

 

İnsanlar E-Kitaplar ve Online Kurslar Sayesinde Bir Problemine Çözüm Buluyor!

 

 

Know How türündeki ürünlerin en önemli özelliği insanların bir problemini çözmesine yardım ediyor olmasıdır. Diyelim ki siz Hipnoz konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. İnternette hipnoz teknikleri konusunda araştırma yaparken bir e-kitaba denk geliyorsunuz. Uzun bir süredir bu konuyu öğrenmek istiyordunuz fakat bir türlü nereden başlayacağınızı bilemediniz.

Bu durumda karşınıza çıkan e-kitabı satın almak sizin için oldukça cazip olacaktır. Uzun süredir merak ettiğiniz bir konudaki kaynağa para ödemek size garip gelmeyecektir.

Veya bir süredir internet üzerinden para kazanmaya başlamak istiyor, fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu konuda zamanında internette çokça araştırma yaptınız. Ama bir türlü sizi bu işe başlatacak nitelikte bir kaynağa ulaşamadınız.

Bir gün araştırma yaparken online kazanç konusundaki bu kaynak karşınıza çıkıyor. Bu kursa para ödeyip ona sahip olmak istemez misiniz? Sonuçta bu, uzun bir süredir merak ettiğiniz ama yeterince bilgi sahibi olmadığınız bir konu…

Tabi ki bu konuda karşınıza çıkan online kursu almak isteyeceksiniz.

Bir örnek daha verelim. Diyelim ki ilişkiler konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Bu konuda eksikleriniz olduğunu hissediyorsunuz. İnternette ilişkiler konusunda araştırma yaparken karşınıza çıkacak bir e-kitabı satın almak sizin için mantıklı bir yatırım olmaz mıydı?

Bu kitaba para ödemek isterdiniz. Çünkü buna ihtiyacınız var. Tüm bu sebepler, Know How türündeki bilgi içerikli e-kitapları ve online kursları insanlar için cazip hale getiriyor. İnsanlar bu dijital ürünlere para ödemeyi mantıklı bir yatırım olarak görüyor. Çünkü burada ödedikleri para hayatlarındaki çok önemli eksikleri gidermelerini sağlayabilir.

 

“İnsanlar problem yaşadıkları noktada onlara yol gösterecek bir kaynağa para ödemek ister.”

 

Bunu asla aklınızdan çıkarmayın.

 

Dijital Ürünler Satış Ortakları İçin Daha Kazançlıdır!

 

 

E-kitap, videolu eğitim gibi ürünleri üretmek ürün sahipleri için çok az bir maliyete sahiptir. Burada ürünü değerli yapan ürün sahibinin sunduğu bilgilerdir. O nedenle bu tür ürünlerde maliyet ürün sahibinin bilgisidir.

Ürün sahibi bu bilgileri bir kere derleyip ürününü oluşturduktan sonra artık onun için maliyet ortadan kalmıştır. Ve bu ürünün satışından gelecek tüm para kendi cebine kalacaktır.

Çünkü burada fiziksel ürünlerde olduğu gibi ürün üretilirken malzeme masrafı yoktur. Veya ürün tedarik edilmek durumu olmaz. Ürün bir kere ortaya çıktığında artık maliyetsiz şekilde sınırsız kişiye satılabilir.

Bu nedenle ürün sahipleri dijital ürünler için satış ortaklarına yüksek komisyon oranları sunabilir. Bu komisyon oranı Türkiye pazarında ortalama %50’dir.

Yani ürün sahipleri, ürünün satışından gelecek paranın yarısını satış ortaklarıyla bölüşmeyi kabul eder.

Peki, neden bu kadar yüksek komisyon oranları verirler?

Birinci neden, ürün maliyetinin olmamasıdır. İkinci nedense ürün sahipleri ürünlerini pazarlama konusunda destek almak, daha fazla reklam yapmak ister. Çünkü bu şekilde ürünleri daha çok kişi tarafından duyulacak ve daha çok satılacaktır.

Ama ürün sahibi bunun için ücretli reklam vermek de istemez. Çünkü sermaye gerektirmeyen, çok daha etkili bir reklamcılık modelini kullanmak ister.

Bu reklamcılık modelinin ismi: Affiliate marketing, yani satış ortaklığıdır.

Ürün sahipleri ücretli reklam gibi maliyetli bir yükün altına girmektense, “Sattığın kadar öde.” mantığını daha çekici bulur. Satış ortakları ürünleri sattıkça onlara komisyon öderler. Bu şekilde ücretli reklam maliyetlerinden kurtulurlar ve reklamın geri dönüşünü alamama ihtimalini ortadan kaldırırlar.

Çünkü her ücretli reklam başarıya ulaşmaz. Ücretli reklamları yönetmek zordur. Tecrübe ve profesyonellik ister. Halbuki çoğu ürün sahibi pazarlama konusunda bu kadar tecrübeli değildir. O nedenle satış ortaklığı reklamcılık modeli onlara cazip gelir. Ve satış ortaklarının ilgisini çekmek için de %50 gibi ciddi komisyon oranları ödemeyi mantıklı bulurlar.

Tabiki satış ortaklığı reklamcılık modelini sadece ücretli reklam vermek istemeyen, tecrübesiz ürün sahipleri kullanmaz. Online pazarlama ve ücretli reklam verme konusunda tecrübeli kişiler de satış ortaklığı reklamcılık modelinden faydalanmak ister.

Çünkü bu şekilde ürünlerini fazladan binlerce kişi tanıyacaktır. Bunu hangi ürün sahibi istemez ki?

Satış ortağı olarak burada size düşen tek görev ürün sahiplerinin hazırlamış olduğu dijital ürünleri tanıtmak ve satış başına gelecek parayı ürün sahibiyle yarı yarıya bölüşmektir. Sadece verilen %50 komisyon oranı bile sizin dijital ürünleri pazarlamaya başlamanız için yeterlidir.

Know How türü bilgi içerikli e-kitapların ve online kursların insanlar için ne kadar değerli olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın. Siz ister tanıtım yapın ister yapmayın, bu ürünler satılmaya devam edecek. Ve daha önceden ürünlerin tanıtımı için çalışma yapmaya başlamış satış ortakları bu pastadan payını alacak.

Umarım siz de bu pastadan payını alacak kişiler arasında olursunuz. Dijital ürünlere verilen yüksek komisyonları bugünden itibaren değerlendirmeye başlarsınız.

Dijital ürünlere satış ortaklığı yapma konusunda kaliteli bir kaynağa ihtiyaç duyarsanız, BURADAN hazırlamış olduğum ücretsiz kitapçığı indirebilirsiniz. Şimdilik görüşmek üzere…

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

 

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!