Bloggerlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 

Ofis ortamında çalışmaktan sıkılanlar için alternatif bir meslekten bahsetmek istiyorum: Bloggerlık… Her sabah ofis ortamına girmek zorunda olmaktan sıkılan birçok kişi bu mesleği yapmaya başlayarak hayat tarzını değiştirdi.

Dikkat edersen hobi demiyorum, meslek diyorum. Burası oldukça önemli. Önceleri insanlar hobi için, ya da ufak ek gelirler elde etmek için bloggerlık yapardı. O zamanlar bu işe meslek gözüyle bakamazdık. Ama şu anda internet dünyası öyle bir seviyeye geldi ki insanlar web sitesi kurup, bu sitelerde içerikler yayınlayarak düzenli gelir elde edebiliyor. Üstelik bu meblağlar oldukça ciddi rakamlar…

Uzun bir süredir bu konuda araştırmalar yapıyorsan fakat hala bir arpa boyu ilerleyemediğini düşünüyorsan, sana tavsiyem bir an önce harekete geçmendir. Üstelik bunu yapmak için işini falan bırakmana da gerek yok.

Serbest zamanlarında TV izlemek yerine ufak ufak yazılar yazmaya başla. Ve bir web sitesi kurarak bu yazılarını sitende yayınla. Bu şekilde para mı kazanılır deme! Zamanla iş çok farklı boyutlara gelebilir.

 

Blogger Olarak Kazanç Sağlamanın Yolları Nelerdir?

 

1) Bloguna Reklam Almak

 

 

Bloguna içerik girmeye devam ettikçe siteni ziyaret eden kişi sayısı günden güne artacak. Blogunun günlük ziyaretçi sayısı arttıkça markaların bannerlarını anlaşma karşılığında sitende yayınlayabilir, bu şekilde günlük, haftalık ve aylık kazançlar elde edebilirsin.

Blogunun trafiği ciddi rakamlara ulaştığında reklam kazançların da güzel rakamlara ulaşacaktır.

 

2) Fiziksel Bir Ürün Satmak

 

 

İnternet üzerinde araştırma yaparak talep gören ve senin de tedarik edip satabileceğin bir ürün belirlersin. O ürün hakkında yazılar yazarak bloğuna konuyla doğrudan ilişkili bir ziyaretçi kitlesi çekersin. Bu kişilerden sipariş alarak ürünü sipariş geldikçe kargolarsın.

 

3) Online Ürün Üretip Satmak

 

 

İnternet üzerinden satışını yapabileceğin bir videolu eğitim ya da e-kitap hazırlayarak bu ürünün satışını yapmaya başlayabilirsin. Ürününün konusuyla ilgili yazılar yazarak bloğuna ürününle ilgilenecek bir ziyaretçi kitlesi çekersin. Bu şekilde maliyetsiz bir şekilde, kargolama derdi olmadan müşterilerine kolayca ürününü satarsın.

 

4) Freelance Yazarlık Hizmeti Vermek

 

 

Her şirketin, her markanın, her kişisel bloğun olmazsa olmazı özgün içeriklerdir. İnternet üzerindeki özgün içerik ihtiyacı her geçen gün daha da artmaktadır. Şirketler internet siteleri üzerinden müşteri kazandıkça, e-ticaret siteleri yayınladıkları blog yazıları üzerinden trafik çektikçe bu kanalın ne kadar etkili olduğunun farkına vardı. İçerik ihtiyacı olanlar için freelance makale yazarlığı yaparak aylık düzenli gelir elde edebilirsin.

 

5) Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Yapmak

 

 

Affiliate marketing kısaca, başkalarının ürünlerinin satılmasına aracı olarak yapılan her satıştan komisyon kazanmaktır. Bu iş modelinde ürün sahibi olmana gerek yoktur. Affiliate ağlarının pazaryerinde bulunan ürünler arasından bazı ürünler seçersin ve bu ürünler hakkında bloglar kurarsın. Daha sonra bu blogların içine ürün tanıtım yazıları eklersin.

Tanıtım yazılarının içine sana özel verilen affiliate linkleri yerleştirerek, ürünlerin satış sayfasına ziyaretçi yönlendirirsin. Eğer ziyaretçi ürünü satın alırsa komisyon kazanırsın. Dijital ürünlerde ortalama %50 gibi yüksek bir komisyon oranı verilmektedir.

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi almak için BURADAN hazırlamış olduğum 4 bölümlük ücretsiz video serisine kaydolabilirsin.

Ayrıca “Satış Ortaklığı Kazanç Modeli 2018 Yol Haritası” e-kitapçığını da ücretsiz olarak BURADAN indirebilirsin.

 

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!