Blog Yazısı Yazarken Aklının Köşesinde Durması Gereken 6 Detay

 

Blog yazarlığı yaparken dikkat etmen gereken bazı önemli detaylar vardır. Bu detaylara dikkat etmediğin sürece kaliteli blog yazıları hazırlaman neredeyse imkansızdır. Blog yazarlığı yapmak ilk bakışta kolay bir işmiş gibi görünebilir. Fakat sana başarıyı getirecek bazı detayların farkında değilsen, bu iş pratikte senin için bir kabusa dönüşebilir.

Başarılı blog yazılarında olması gereken özellikler nelerdir? Bu konuda şimdiye kadar herhangi bir araştırma yaptın mı?

Bu yazıda seni gereksiz bilgilerle uğraştırmadan başarıyı getirecek detayları bir kapsül formatında vereceğim. Hazırsan başlayalım.

 

Blog Yazılarına Başarıyı Getiren İnce Detaylar

 

#1 Özgün İçerik Hazırla

 

 

Başkalarının hazırlamış olduğu içerikleri onların blogundan çalarak kendi blogunda asla yayınlama. Çalacağın her içerik sana Google tarafından ceza olarak geri döner. Bu stratejiyle yazılarına asla organik trafik çekemezsin.

 

#2 Konu Araştırması Yap

 

 

Bir içerik yazmaya başlamadan önce insanların ilgisini çeken konularla ilgili Google üzerinde araştırma yap. Yazmayı düşündüğün konuların hangileriyle ilgili Google’da ne kadar arama sonucu bulunduğuna dikkat et. Bunun yanında KWFinder anahtar kelime analizi aracını kullanarak hangi konuyla ilgili ayda ne kadar arama yapıldığını analiz et.

 

#3 Okuyucu Kitleni İyi Analiz Et

 

 

Yazdığın konular hakkında okuyucunun senden taleplerini iyi analiz et. Hangi konularda yazdığın yazıları daha çok seviyorlar?

Hangi konulardaki yazılarla daha çok etkileşimde bulunuyorlar?

Hangi konularda içerik bekliyorlar?

Bu soruların cevaplarını iyi analiz et.

 

#4 İlgi Çekici Bir Başlık Kullan

 

 

Yazılarını bloğunda yayınlamadan önce başlık seçimi konusunda biraz düşünmen gerekiyor. Çünkü okuyucuların yazında göreceği ilk şey başlık bölümüdür. İnsanlar blog yazına arama motoru üzerinden bir konu hakkında araştırma yaparken ulaşır.

Karşısına çıkan arama sonuçlarında ilk olarak yazının başlığını görür. Ve başlık ilgi çekici gelirse tıklar. İlgisini çekmezse tıklamaz. Yazılarında doğru başlık seçimi sana ekstra bir sürü ziyaretçi kazandırabilir.

 

#5 Sosyal Medyada Paylaşılabilecek Kalitede İçerikler Hazırla

 

 

Yazılarının Google sıralamalarında hızlı bir şekilde yükselmesini, yazmış olduğun blog yazılarına daha fazla ziyaretçi akışının olmasını istiyorsan insanların sosyal medyada paylaşabileceği kalitede içerikler hazırlamaya gayret etmelisin.

İnsanlara kaliteli bilgiler verdiğin, kaliteli bir üslupla yazdığın yazılar daha çok ilgi çeker ve insanların içinde sosyal medyada paylaşma isteği oluşturur. Sosyal medyada alacağın her paylaşım Google’a olumlu sinyal olarak gider, bu da arama motoru sıralamalarda yükseliş olarak sana geri döner.

 

#6 İçeriğini Kaliteli Görsellerle Destekle

 

 

Yazını okurken insanların dikkatinin dağılmamasını istiyorsan içeriğini mutlaka görsellerle desteklemelisin. Düz yazı olarak yazdığın içerikler bir süre sonra insanların dikkatini kaybetmesine ve yazını terk etmesine neden olur.

Konuyla alakalı ilgi çekici 2-3 görsel kullanman okuyucunun yazına olan ilgisini canlı tutar.

Blog yazısı yazarken yukarıda anlattığımız ince detaylara dikkat edersen, çok daha başarılı sonuçlar alırsın. İçerik hazırlamak kolay görünür, ama aslında ustalık gerektirir. Herkes içerik hazırlayabilir, ama herkes kaliteli içerik hazırlayamaz.

Bu ince detaylara dikkat edersen sen de gerçekten kaliteli içerikler hazırlamaya başlayabilirsin.

Bu konuda yetenekli olduğunu düşünüyorsan, blog yazısı yazma konusunda kendine güveniyorsan bu yeteneğini kazanca dönüştürebilirsin.

Satış ortaklığı kazanç modeli tam da sana uygun bir iş modeli… Satış ortaklığı kazanç modeli hakkında daha fazla bilgi almak için BURADAN ÜCRETSİZ KİTAPÇIĞI İNDİR!

BURADAN DA ÜCRETSİZ VİDEO SERİSİNE KAYDOLABİLİRSİN!

Bu kaynakların çok hoşuna gideceğine eminim. =)

 

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!