Başarılı Bir Blog Yazarı Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

 

Blog yazarı olmak isteyen herkes çeşitli konular hakkında içerikler hazırlayıp bunları blogunda yayınlayabilir. Herkes klavyeyi eline aldığı zaman bir şeyler yazabilir, düşüncelerini okuyucularla paylaşabilir.

Fakat kaliteli içerik bambaşka bir şey… İnternet üzerinde yazı yazan kişilerin sadece %15-%20’sinin kaliteli içerik üretmeyi başarabildiğini görüyoruz. Bu kadar yazı yazan kişi varken, neden kaliteli blog yazarı sayısı bu kadar az?

Aslına bakarsan kaliteli içerik üretme konusunda yetersiz bulduğumuz birçok kişi bu konuda kabiliyetli. Fakat kendini geliştirme noktasında yetersiz kaldığı için bu yeteneğini hiçbir zaman ortaya çıkaramıyor.

Çünkü yeteneği ortaya çıkarmak çalışma gerektirir, azim gerektirir, sürekli kendini geliştirmeyi gerektirir.

Kaliteli blog yazarı olmayı hedefliyorsan sana ilk tavsiyem şu:

Yazılarını başarılı bulduğun kişilerin yazılarını iyi incele. Bu kişilerin üslubunu modellemeye çalış. Modelleme yöntemi bir konuda kendini geliştirmek için bana göre en iyi yöntemdir. Kendine bir ya da birkaç idol belirlersin ve onlar gibi olmaya çalışırsın.

Yani idol olarak belirlediğin blog yazarları gibi yazmaya çalışacaksın, onların üslubunu kullanmaya çalışacaksın. Bu yöntem ilk başta birini kopyası olmaya çalışmak gibi görünebilir.

Ama şunu bilmelisin ki;

Öğrenmenin ilk süreci kopyalamaktır. Mesela yeni uçmaya başlayacak bir kartalı örnek alalım. Yavru kartal uçma konusunda ona verilen bir yeteneği açığa çıkarmak istiyor. Annesi gibi uçarak gökyüzünde dolaşmak istiyor.

Bu yeteneği açığa çıkarabilmek için ilk olarak annesinin uçuş tarzını modellemeye çalışıyor. Annesini taklit ederek mükemmel uçma yeteneğine kavuşabilmek için önemli bir adım atıyor. Yaşı büyüdükçe, zaman geçtikçe de kendi uçuş tarzını oluşturuyor.

Kendini geliştirmek istiyorsan başarılı blog yazarlarını başarılı bir şekilde modelle. Zaten ilerleyen zamanda kendi tarzını oluşturacaksın. Ama bunu ancak modelleme yöntemiyle iyi bir başlangıç yaparsan başarabilirsin.

 

 

Kaliteli Blog Yazıları Yazma Yeteneği Hayatına Ne Kazandırır?

 

Kaliteli yazma yeteneği insanın hayatına birçok güzellik katar. İnsana ciddi bir güç kazadırır. Günümüzde insanların bilgiye ulaşmak için kullandığı en önemli mecra internet. Ve bilgiye ulaşmak için kullandığı en önemli arama motoru Google.

Kaliteli içerikler yazma yeteneği sana bu noktada büyük avantajlar kazandırır:

  • İnsanların seveceği ve zevkle okuyacağı içerikler hazırlayabilirsin.
  • Yazdığın içerikler Google’da arama yapan insanlar tarafından çok daha kolay bulunur.
  • Kurduğun bloglar kalitesiz içeriklerin yayınlandığı bloglara göre daha yüksek trafik alır.
  • İnternet üzerindeki popülariten daha hızlı bir şekile artar.
  • Yazılarını sürekli olarak takip eden sadık bir takipçi kitlesi kazanırsın.
  • Yeni bir iş kurduğun zaman o işi internet üzerinde çok hızlı bir şekilde duyurabilme fırsatına sahip olursun.
  • Başkaları için kaliteli içerikler üreterek hızlı bir şekilde para kazanabilirsin. Şunu asla unutma; kaliteli içerik her zaman değerlidir.

Bu avantajlar arasında bana göre en önemlisi blog yazısı yazarak para kazanabilmek…

Evinin rahatlığında blog içerikleri üreterek internet üzerinden para kazanmak sana da cazip gelmiyor mu?

Eğer bu şekilde kazanç elde etmek senin de ilgini çektiyse satış ortaklığı modeli ile internetten gelir elde etmeye başlayabilirsin.

Kim bilir, belki bir süre sonra bu senin mesleğin haline gelir. Ve hayatına bir freelance olarak devam edersin. =)

Satış ortaklığı kazanç modeli hakkında daha detaylı bilgi almak için BURADAN ÜCRETSİZ VİDEO SERİSİNE KAYDOL!

Ayrıca “Satış Ortaklığı Kazanç Modeli 2018 Yol Haritası” e-kitapçığını da BURADAN OKUYABİLİRSİN!

 

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Et!