Affiliate marketing yaparak kazanç elde etmek isteyen birinin kat etmesi gereken yol bir hayli uzundur. İnternetteki online kazanç bloglarını incelediğinde bu işin oldukça kolay olduğunu, kısa zaman içerisinde çok para kazanabileceğini söyleyen birçok kişiyle karşılaşırsın.

Bu kişilerin çoğu, daha kendi bile affiliate sistemi üzerinden doğru düzgün kazanç elde edemezken sana tavsiye vermeye çalışan kişilerdir.

Senden ricam,

“Kısa zaman da çok para kazanacaksın.” Vaatleri veren gereksiz kişilerden uzak durman. Şimdiye kadar bu şekilde verilen boş vaatler, insanları internetten kazanç sektörlerine karşı yeterince soğuttu. İnsanlar artık bu vaatlere inanarak girdikleri yolda hayal kırıklığına uğramaktan sıkıldı.

Senin de bu kişiler arasına katılmanı istemiyorum. Affiliate marketing yapacaksan şunu asla unutma:

 • Para hiçbir zaman kolay kazanılmaz.
 • Kısa zamanda çok para kazanamazsın.
 • Bu uğurda bazı bedeller ödemek zorundasın.
 • İnternetten düzenli bir gelir elde etmek istiyorsan çok çalışmalısın.
 • Zamanını sürekli internetten satış konusunda kendini geliştirmeye harcamalısın.
 • Sürekli yazı yazmalısın. Çünkü satış yaparak para kazanmanı sağlayacak şey senin yazacağın makalelerdir. İnsanlara senin makalelerini okuyarak ürünleri satın alacak.

 

Asıl Sorun Bizim İnsanımızın Düşünce Yapısından Kaynaklanıyor!

 

Bizim insanımızı bu kadar kolay kandırabilmelerinin bazı sebepleri var. Bizim toplumda kolay para kazanma fikri insanlara çok çekici geliyor. Yurtdışında e-ticaret sektörü Türkiye’den 10 yıl ileride gittiği için yabancı ülkelerdeki insanların karnı bu fikirlere tok.

İnsanlar Türkiye’de internet üzerinden kazanç elde etme fikrine hala yabancı. Yabancı olduğu için de bu sektörü gözünde o kadar büyütüyor ki e-ticaret sektörüne girdiğinde beklentisi de haliyle yüksek oluyor. Sanki bu sektör tekstil gibi bir iş kolu değil de ütopik bir şeymiş gibi…

Birisi insanlara internet üzerinden zengin olabileceğini söylediğinde insanlar buna inanmayı tercih ediyor.

 

İnsanlar Neden İnternetten Zengin Olma Vaatlerine İnanmayı Tercih Ediyor?

 

 

Çünkü;

 • İnsanlar sabahın köründe kalkıp işe gitmek zorunda olmaktan bıkmış.
 • Bütün gün çalışmalarına rağmen kendi doğru düzgün kazanmayıp patronların cebini zengin etmek insanların kendini sorgulamasına neden olmuş.
 • İnsanlara 2. sınıf insan muamelesi yapan işverenlerin kaprisleri insanları bezdirmiş.
 • Çocuğu bir hediye istediğinde maddi durumu yeterli olmadığı için çocuğuna “Hayır” demek zorunda olan bir baba kolay zengin olma tutkusuyla yanıp tutuşuyor.
 • Üniversitede harçlığı yetmediği için kız arkadaşıyla buluşmasını erteleyen bir genç internet üzerinden zengin olabileceğini duyduğunda buna inanmayı tercih ediyor.

Başkalarının verdiği zengin olma vaatlerini unut. Burada sana affiliate marketing sektöründe başarıya ulaşma konusundaki kendi deneyimlerimi aktaracağım.

Zengin olma fikrini unut, bunlar gerçekçi değil. Şimdi gerçeklere odaklanma zamanı. Paraya değil, başarıya… İşin özüne…

 

Zengin Olma Vaatlerinden Kurtul İşin Özüne Odaklan!

 

 

İlk başlarda işe gittiğin zamandan arta kalan serbest vakitlerini affiliate marketing için harcayacaksın.

Serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirerek sanki ek iş yapıyor gibi çalışacaksın.

Artık bu sektörden para kazanıldığına ikna olduktan sonra, çalışmalarının süresini arttırarak gerekirse uyku sürenden kısacaksın.

Affiliate marketing için günlük 5-6 saat çalışmaya başladığın zaman bu sektöre gönül vermeye başlamışsın demektir. Kazanç elde etmeye başlaman yakın demektir…

Hesabını kazançların yatmaya başladıkça bu sektör sana daha da güzel bir tat verecek ve neredeyse sosyal hayatın dışındaki tüm zamanı bu işe harcamak isteyeceksin.

Bu sektör sihirlidir. İnsanı kendine çeker ve içinde asla bırakamayacağın bir tutku yaratır.

1.5-2 yıl içerisinde asgari ücretten fazlasını kazanmayı başarırsan işte o zaman harika duygular hissedeceksin.

Ve tüm zamanını bu işe harcamaktan kaçamayacaksın.

İnternet üzerinden asgari ücret kazansam bana yeter diye girdiğim bu sektörde, hedefime ulaştıktan sonra bu kadarı bana yeter diyemedim.

Hep daha büyük bir hedef koydum, onu da yaptım sonra daha büyük, sonra daha büyük… Bu şekilde aşama aşama ilerledim. Senin hayatında da böyle olacak.

Ama ne kadar zaman harcarsa harcasın bu sektörden düzenli kazanç elde edecek seviyeye ulaşamayan birçok kişi de olacak. Bu da hayatın bir gerçeği…

Çünkü herkes doğru stratejileri uygulamayacak. Sağdan soldan duyduğu yarım yamalak bilgilerle iş yapmaya çalışan, birkaç ay sonra da “Olmuyor yav” deyip işten soğuyan kardeşlerimiz olacak.

Birileri başarılı olacak ama hayatın her noktasında olduğu gibi bu sektörde de birileri başarısız olacak.

Şunu asla unutma:

Yanlış stratejiler seni bu sektörde de başarısızlığa götürür. Doğru stratejilerse başarıya… Doğru stratejileri uygulayarak yapacağın çalışmalar emin ol ki başarıyı getirecek. Sabret, sürekli kendini geliştir ve başaracağına inan…

Zengin olma, kolay yoldan para kazanma heveslerinden kurtul ve sektörün gerçeklerinin bilincinde olarak ÇALIŞMALARINA BAŞLA!

[yuzo_related]

4 Bölümlük Ücretsiz Video Serisi

Affiliate marketing kazanç modeli hakkında detaylı bilgi sahibi olman ve bu kazanç modelini başarıyla uygulayabilmen için 4 bölümlük ücretsiz bir video serisi hazırladım.

Bu video serisine kaydolarak affiliate marketing kazanç modeline hızlı bir giriş yapabilir, internetten kazanç elde etmeye başlayabilirsin.

>>> Ücretsiz Video Serisine Hemen Kaydol!